Централізоване водопостачання в Україні може опинитись під загрозою

Асоціація “Укрводоканалекологія” б’є на сполох. Кабінет міністрів виключив з проекту закону України “Про державний бюджет на 2019 рік” кошти, передбачені для фінансування програми “Питна вода України”, яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році. Це при тому, що зношення мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення по всій країні становить понад 50%.

Про це повідомляє асоціація “Укрводоканалекологія” на своїй сторінці у Facebook.

“Законом було передбачене фінансування цієї Програми на суму біля 3 млрд гривень за рахунок Державного бюджету. На жаль, за всі попередні роки було виділено лише 208 млн грн. Станом на сьогоднішній день знос мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, значно збільшилася кількість аварій та втрати води”, – йдеться у повідомленні.

Централізоване питне водопостачання в Україні під загрозою. Асоціація «Укрводоканалекологія» б’є на сполохКабінет…

Опубліковано Асоціація Укрводоканалекологія Понеділок, 19 листопад 2018 р.

Ситуацію ускладнює те, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд гривень різниці в тарифах. Крім того, зросли ціни на електроенергію, реагенти та пальне, майже вдвічі зросли податки.

За підрахунками експертів, сума коштів, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України становить близько 40 млрд доларів.

“Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення”, – заявляє Асоціація.

“Укрводоканалекологія” від імені водоканалів звернулася з офіційним листом до голови Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів, де просить не допустити доведення до колапсу водопровідно-каналізаційної галузі та ініціювати внесення необхідних змін до проекту Закону України “Про державний бюджет на 2019 рік”.

245 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up