Омелян наполягає на скасуванні акцизного збору та ПДВ для власників електромобілів

Міністерство інфраструктури запевняє: шкідливі викиди в містах здійснює саме автотранспорт. А його рівень в деяких з міст сягає майже 90% всіх шкідливих викидів. 

Повідомляє прес-служба міністерства.

Більшість преференцій для електромобілів враховано в законопроектах 8159 та 8160, які були розроблені в стінах Мінінфраструктури. Зменшення податкового навантаження створить необхідні переваги та додаткову привабливість розвитку електротранспорту”, – заявив Володимир Омелян.

Також міністр зазначив,  що в цих законопроектах є норми, що сприятимуть залученню міжнародних інвестицій для виробництва електротранспорту та його складових шляхом надання пільг.

“Збільшення попиту власників електротранспорту на електроенергію суттєво зменшить витрати на енергосистему та збільшить використання енергії, яка вироблена електростанціями вночі та більшість якої не використовувалася споживачами раніше. Сукупний ефект від розвитку електротранспорту, відповідної інфраструктури та виробництва перекриють всі непрямі збитки до бюджету, про які стверджують “електроскептики”.

Нагадаємо, в ухваленому законі про запровадження нової формули на розмитнення автомобілів, зокрема на єврономерах, містяться норми, якими передбачається відновлення акцизного збору на електромобілі.

Зокрема, законом запроваджується ставка акцизу, розмір якого залежатиме від обсягу місткості акумулятора — 1 євро за 1 кіловат.

Зазначається, що у разі набуття чинності закону, для розмитнення найпопулярнішої марки електромобіля в Україні — Nissan Leaf — доведеться заплатити близько 35-40 євро. Розмитнення Tesla може обійтися власникам у 100 євро.

Також під час розгляду закону депутати пропонували внести до закону поправки про продовження дії скасування податку на додану вартість для електромобілів, адже звільнення електромобілів від ПДВ закінчується 31 грудня 2018 року. Проте відповідні зміни до закону так і не увійшли.

Зокрема, автори законопроекту зазначали, що розгляд скасування ПДВ для електромобілів доречніше проводити при ухваленні змін до податкового кодексу та голосування бюджету на 2019 рік.

Якщо депутати не внесуть відповідні зміни до Податкового кодексу, з нового року електромобілі будуть оподатковуватись податком у розмірі 20%.

223 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up