Міській раді Львова запропонують план дій для покращення умов перебування дітей у дитсадках

Його узгодили на круглому столі, що відбувся сьогодні у прес-центрі Syla.news.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Сьогодні відбувся круглий стіл «Чому у дитячих садках об’єднують групи різного віку?». У ньому взяли участь: засновник громадської організації «Ідея міста» Назарій Брезіцький, заступник голови батьківського комітету дошкільного навчального закладу №42 і юрист Назарій Павлюк, мати двох дітей дошкільного віку, громадська діячка Олеся Кушнір, громадський діяч, головний спеціаліст сектору оцінювання якості освіти управління освіти Львівської міської ради Наталія Клочко та інші.

Причиною круглого столу став наказ Управління освіти Львівської міської ради № 526р від 31 серпня 2018 року «Про відкриття додаткових груп в закладах дошкільної освіти м. Львова» в ДНЗ № 39,69,73,128,129,131,134,163,165,9,52,183,51,1,166,160,180,187,167,31,57,154,14(Ш),106,171,17,14(Л),»Лісова казка», НВК школа-садок № 94. Документом став підставою перепрофілювання спальних приміщень дистадків у групові. А також на базі спальних приміщень відкрили додаткові груп, що суперечить низці загальнодержавних нормативно-правових актів.

Так, Назарій Павлюк підкреслив, що такий наказ суперечить санітарним-гігієнічним нормам, що регулюють роботу дитсадків.

Читати також:  У Львові провели круглий стіл, присвячений негативному впливу корупції на бізнес (відео)

Також присутні на круглому столі повідомили, що є електронна петиція, якою вимагають скасувати наказ №526. Вона вже набрала необхідних 500 голосів, – відповідь мусять оприлюднити не пізніше 27 листопада.

Учасники дискусії розповіли також про ризики, що виникають внаслідок об’єднання груп дітей різного віку. Наталія Клочко повідомила, що зараз також бракує людей, які могли б працювати вихователями у дитсадках.

Також учасники круглого столу погодились, що у місті не вистачає дитячих садків, передусім через те, що не будують нові.

Відтак модератор зустрічі Назарій Брезіцький підкреслив, що як результат зустрічі, зафіксовано низку ідей, що мають на меті позитивно вплинути на ситуацію з дитсадками у місті.

Він оголосив ряд ідей що стосуються дитячих садків:

Збільшення чи зменшення груп у дитсадках слід узгоджувати з батьками цих діток. Важливо, щоб відділ освіти працював з батьками аби освітяни пояснювали батькам свої дії. Таку ідею слід юридично грамотно оформити.

Вимагатимемо аби Львівська міська рада змінила положення і проголосувала про нові вимоги до забудовників: якщо забудовник має у планах зводити нове житло, то у ньому якась частина мусить надаватись місту для майбутнього дитсадка.

2 роки тому у Львові виявили аферу внаслідок якої приміщення, що є у комунальній власності, рішеннями судів перейшли у власність третіх осіб. Ми як громадськість  писатимемо запит на список цього майна і дивитимемось де ще можна інвестувати і створити нові дошкільні навчальні заклади там якомога швидше.

Також є важливою потреба збільшити штат і збільшити зарплати працівникам закладів освіти.

Авторка електронної петиції присвяченої наказу №526 Оксана Назарук також запропонувала звільнити дитсадки від оренди чи суборенди якщо у приміщенні таких дитсадків надаватимуть не освітні а інші послуги, тобто провести інвентаризацію їх на відповідність до санітарно-гігієнічних норм.

Інтерактивний простір інформаційного агентства Syla.news/ Круглий стіл щодо об'єднання груп у дитсадках

Інтерактивний простір інформаційного агентства Syla.news/ Круглий стіл щодо об'єднання груп у дитсадках https://syla.news/2018/11/20/miskij-radi-lvova-zaproponuyut-plan-dij-dlya-pokrashhennya-umov-perebuvannya-ditej-u-dytsadkah/

Опубліковано Інформаційне агентство Syla.news Вівторок, 20 листопад 2018 р.

 

Читати також:  Які послуги можуть бути платними в школах і дитячих садках: пояснення Міносвіти

 

 

481 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up