Дорогою ціною: як подружня зрада призвела до найбільшого сексуально-політичного скандалу в історії США

19 листопада 1998 року Палата представників США почала слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона внаслідок скандалу з Монікою Левінскі. Однак Клінтон був виправданий і спроби позбавити його посади виявились марними. Та все ж легендарна синя сукня Моніки Левінскі із залишками сперми екс-президента назавжди увійшла в історію США. 

Все почалося з гуру інтернет-журналістики Метта Драджа, який 17 січня 1998 року повідомив, що журналіст Newsweek Майкл Ізікофф розкопав історію про зв’язок президента Білла Клінтона з молодою стажеркою Білого дому. Однак за кілька годин до підписання номера статтю з випуску зняли.

Журналіст повідомив, що Клінтон та Левінскі піддалися любовним втіхам прямо в Овальному кабінеті й “активно обговорювали різні анатомічні подробиці”.

У перших повідомленнях йшлося про те, що Білл Клінтон вступив в інтимний зв’язок з з 21-річною стажеркою. Їх зв’язок тривав близько року. Згодом Клінтон запідозрив, що дівчина розповідає про їхні незвичні стосунки своїм подругам.

У результаті її перевели на роботу до Пентагону, так би мовити, від гріха подалі.

Ім’я Моніки Левінскі вперше прозвучало в Drudge Report наступного дня – Драдж опублікував невелике досьє на неї, з якого випливало, що вона вела технічну роботу у Білому домі, мала доступ до таємних документів і вміла добре працювати з комп’ютером.

Традиційні ЗМІ не поспішали публікувати таку інформацію, адже мова йшла про моральний статус президента Сполучених Штатів і необхідно було ретельно перевірити всю інформацію. Впродовж кількох днів Драдж був фактично єдиним з журналістів, хто розповідав цю історію, користуючись витоками інформації з різних новинних редакцій.

19 січня він повідомив, що у розпорядженні телеканалу NBC є копія письмових доказів від Левінскі, в яких вона спростовує інформацію про секс з Клінтоном, а 20-го – що існують записи телефонних розмов Клінтона і Левінскі.

Нарешті 21 січня газета The Washington Post вийшла зі статтею “Клінтона звинувачують в тому, що він змусив свого помічника брехати”.

Справа в тому, що на початку 1998 року стався інший сексуальний скандал за участі Білла Клінтона. Колишня співробітниця адміністрації штату Арканзас Пола Джонс звинувачувала його в тому, що у 1991 році Клінтон, тоді ще губернатор Арканзасу, домагався її: запросив у свій номер в готелі Excelsior у місті Літл-Рок, зняв штани і труси та запропонував жінці постійні сексуальні стосунки. За словами Джонс, вона відмовилась від пропозиції майбутнього президента і протягом трьох років нікому нічого не розповідала про цей випадок.  Однак у 1994 році, коли Клінтон вже був президентом, журнал American Spectator опублікував статтю, в якій висвітлив цю історію зі слів арканзаського полісмена Денні Фергюссона, власне, і привів Джонс до Клінтона і стояв за дверима його номера під час їх розмови.

У січні 1998 року, коли історія стосунків Моніки Левінскі з президентом Клінтоном потрапила до преси, справа Поли Джонс якраз розглядалася у стінах суду.

У статті The Washington Post стверджувалось, що Моніка Левінскі, під впливом зі сторони президента і його радника, заявила під присягою, що не займалась сексом з Білом Клінтоном.

26 січня 1998 року Клінтон вперше публічно прокоментував новий сексуальний скандал:

“Я хотів би сказати американському народу одну річ. Мені б хотілось, щоб ви мене почули. Повторювати не буду. У мене не було сексуальних стосунків з цією жінкою, міс Левінскі. Я ніколи не наказував нікому брехати, жодного разу, ніколи. Ці обвинувачення неправдиві. А мені час повертатися до роботи на благо американського народу. Дякую”, – сказав Білл Клінтон. 

Сама ж Моніка Левінськи з того часу, як ця історія потрапила до ЗМІ, довгий час відмовлялась про це говорити. Справа рушила з місця після того, як їй була гарантована юридична недоторканість. Після цього жінка погодилась давати свідчення.

28 липня 1998 року суду було запропоновано новий доказ проти Клінтона – легендарна синя сукня Моніки Левінськи зі слідами сперми.

Blue Dress Monica Lewinsky| homecarebeauty.org

Звісно, існували сумніви щодо того, як ці сліди могли зберегтись, адже минуло трохи більше, ніж два роки від того дня. Але Левінскі запевнила, що з того часу не чистила свою сукню.

Аналіз ДНК показав, що сперма на синій сукні дійсно належить Біллу Клінтону.

17 серпня президент дав показання суду. Його виступ вважають шедевром юридичного казусу.

“Це залежить від того, який сенс вкладати у слово “є”. Якщо… якщо він … якщо “є” означає “є і ніколи не було”, то це не… то це одне. Якщо є це означає “немає”, то це була абсолютно правдива заява”, – одна з знаменитих цитат Клінтона у залі засідань суду. 

Ввечері того ж дня Клінтон виступив з промовою до нації по телебаченню.

Він визнав, що казав неправду, коли запевняв усіх, що не мав сексуальних контактів з Монікою Левінскі. Він визнав, що мав з нею “невідповідні для керівника та підлеглого стосунки”.

Також він закцентував увагу на тому, що цей сексуальний скандал занадто дорого коштував Сполученим Штатам і відволік його від дійсно важливих проблем у країні. Тому він закликав усіх більше не втручатися у його особисте та сімейне життя.

У своїй статті для журналу Vanity Fair Моніка Левінскі зазначила, що після цього скандалу, їй поставили діагноз «посттравматичний стресовий розлад».

Як вважає Левінскі, «сексуальний скандал в Білому домі став не тільки її особистої травмою – але і змінив життя всієї країни».

Вона припускає, що, можливо, імпічмент Клінтона не відбувся б і не спричинив за собою розкол в американському суспільстві.

“Він був моїм босом. Він був найвпливовішою людиною планети. Він був старший за мене на 27 років, і у нього було достатньо життєвого досвіду, щоб зрозуміти, що робити. Він був у зеніті своєї кар’єри, а це була моя перша робота”, – пригадувала згодом Моніка Левінскі додаючи що, кожного дня жалкує про те, що трапилось. 

19 листопада 1998 року Палата представників США почала слухання щодо імпічменту президента Білла Клінтона внаслідок скандалу з Монікою Левінскі.

Президент Клінтон був виправданий за всіма пунктами звинувачення і залишився на посаді.

Палата представників намагалася винести несхвалення президенту, але ці спроби не увінчалися успіхом.

Втім, крім політичних наслідків та впливу на сучасну історію США, цей скандал пов’язаний і з масовою культурою. Так, у Інтернеті можна знайти онлайн-гру присвячену сумнівній поведінці екс-президента США. Однак значно цікавішими є певні паралелі цієї історії зі сюжетом фільму 1997 року (!) «Wag the Dog» («Хвіст крутить собакою»). Стрічка починається з того, що у США напередодні президентських виборів президента звинувачують у сексуальних домаганнях. Соціологічні опитування показують, що популярність президента стрімко падає. Його підлеглим слід терміново діяти, щоб відволікти увагу від випадку подружньої зради у Білому домі.

Ірина Пилипишина, Syla.news

----------------------

Коментувати

894 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up