В Україні створили лабораторію для моделювання контактних лінз

Моделювати контактні лінзи та досліджували ДНК фруктів вчилися днями в Києві діти. Новітню експериментальну лабораторію Ex Lab презентувала Мала академія наук України (МАНУ).

Методисти лабораторії розробили курси, завдяки яким діти зможуть освоїти те, що в школі викладається поверхнево та без практичних занять.

“Біологія та хімія – це ті науки, які без практики осягнути неможливо. Побачивши реакції та процеси на власні очі, школярам буде легше освоювати теорію. Головне ж завдання наших педагогів – навчити дітей творчо мислити в науковому полі”, – розповідає академік Національної академії наук України, президент МАНУ Станіслав Довгий.

В лабораторії є оптичний мікроскоп, електрофорезні та хроматографічні камери, центрифуга, термостат для вирощування бактерій, пише ochki.com.

На презентації школярі брали участь в кількох програмах. В одній з лабораторій діти вчилися моделювати контактні лінзи. Пояснила просто взаємодію полімерів методист, науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук Ірина Бей.

Вона попросила учнів представити людину з трьома руками «які будуть шукати, кого б взяти за руку, поки в ланцюжку залишатиметься хоча б одна вільна рука. З’єднані між собою скляні пластини з силіконовою прокладкою всередині викладач хімії МАНУ Олександр Толстов жартома назвав “сендвічем”.

Тим часом у другій лабораторії діти досліджували ДНК фруктів. Спочатку заносили фрагменти різних ДНК в заглибину гелевої пластини, яку помістили в електрофорезну камеру, а потім спостерігали, як частини клітин рухаються під дією електрики.

Дітям такий неформальний спосіб викладання складного наукового матеріалу дуже сподобався.

Syla.news

322 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up