В Україні стає менш поширеним куріння

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило результати опитування проведеному минулого року, і порівняно з 2010 роком статистика ставлення до куріння змінилась.

Про це йдеться на офіційному сайті МОЗу.

Упродовж 2010-2017 років українці суттєво змінили своє ставлення до куріння: все ще курять 23% дорослих, але половина з них хоче кинути. В рази менше українців зазнають пагубного впливу диму на роботі і в громадських місцях.

Куріння залишається однією з основних причин неінфекційних хвороб, серед яких інфаркт, інсульт, рак, діабет ІІ типу. Тому боротьба з курінням є пріоритетним напрямком для урядів багатьох країн. В Україні протидія масовому курінню і, відповідно, посилена боротьба за здоров’я розпочалася у 2006 році, коли країна ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (реалізація цих положень також включена до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом від 2014 року), – пояснюють в Міністерстві.

За останні 7 років (з 2010 до 2017) поширеність куріння серед дорослих українців знизилась – на 20%, свідчать результати Глобального дослідження. Поширеність куріння серед молоді 13-15 років зменшилася на 23% порівняно з 2011 роком та на 43% – порівняно з 2005 роком.

В рази менше українців зазнають пагубного впливу диму на роботі і в громадських місцях. Крім того, у більшості українців сформувалось правильне розуміння наслідків куріння:

Читати також:  У світі зафіксовано понад 245 тис. випадків зараження коронавірусом

92,7% дорослих вважають, що куріння може призвести до серйозних захворювань;
85,5% дорослих вважають, що вдихання вторинного тютюнового диму викликає серйозні захворювання;
53,7% дорослого населення переконані, що куріння кальяну з тютюном може призвести до серйозних захворювань;
11,5% помилково вважають, що деякі види сигарет менш шкідливі, ніж інші;
83,2% підтримують заборону куріння у приміщеннях на роботі та в громадських місцях.
21,0% теперішніх курців тютюну говорять, що вони припинять курити, якщо ціна на тютюнові вироби різко зросте, а 25,8% зазначають, що вони куритимуть менше.

Зараз курять 40% українських чоловіків і 9% жінок – загалом 8,2 млн дорослих українців. Більше половини із теперішніх курців хочуть кинути курити.

Щоб допомогти тим, хто хоче кинути курити, в Україні з 2017 року працює національний сервіс, який складається із «гарячої» телефонної лінії 0-800-50-55-60 та веб-сайту stopsmoking.org.ua. Тут працюють фахові психологи, які надають індивідуальні консультації, допомагають знайти правильну мотивацію, розробити власний план відмови від куріння та оцінити потенційні ризики.

“Кинути курити — одне із кращих рішень у житті кожного курця. Вже з першого дня відмови від сигарет організм починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються. Через тиждень без сигарет у колишнього курця покращується відчуття смаку та запаху, через три місяці збільшується обсяг роботи легень на 30%, через п’ять років знижується ризик інсульту до рівня некурця. Чим раніше курець прийме рішення кинути курити, тим краще”, — говорить Отто Стойка, національний експерт із контролю над тютюном, головний лікар Київського міського центру здоров’я.

Додамо, що за період з 2010 по 2017 рік кількість курців у ресторанах Львова також зменшилась на 20%.

Читати також:  На Львівщині повільно збільшується кількість хворих на гострі респіраторні інфекції

Довідково: Глобальне опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS) – це одне з найбільш комплексних досліджень, що охоплює все населення країни віком від 15 років і старших й дає можливість отримувати достовірні дані стосовно вживання тютюну та відстежувати ефективність здійснення політики контролю над тютюном. В Україні GATS було проведене двічі – у 2010 та 2017 роках. Глобальне опитування молоді щодо вживання тютюну проводилося в Україні тричі — у 2005, 2011 та 2017 рр.

243 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up