Ейнштейн, да Вінчі та двійковий код: складна символіка нових монет НБУ

14 листопада Національний банк України ввів в обіг чотири пам’ятних монети шестикутної форми до 100-річчя Національної академії наук України. Набір таких монет обійдеться колекціонерам у тисячу доларів. Про те, що ж особливого ховається у нововведенні Нацбанку, розповідає Syla.news. 

Кожна з нових п’ятигривневих монет присвячена науці і має свою назву: “Ера світу”, “Ера змін”, “Ера технологій” та “Людина, час, простір”. Ціна НБУ на цей набір пам’ятних монет зараз становить 2536 гривень, окремо ці монети не продаватимуться.

Вони мають форму гексагона, тобто шестикутника і виготовлені зі срібла 999 проби. Монети прикрашені кольоровим друком і локальною позолотою – на кожній з них вміст золота – 0,0001 грамма. 

Монета “Ера миру”

На аверсі шестигранної срібної монети угорі на дзеркальному тлі в оточенні квітів зображено книгу. Це є символ пізнання. Нижче розташовано червоне тло, заповнене сріблястими серцями, в центрі якого зображено позолочене серце з обрисами материків, що символізує єднання людини із планетою Земля. А всю цю композицію тримають людські руки, що відображають захист і збереження життя.

На реверсі монети на фоні срібних сердець розміщено композицію на чорному тлі, де тамподруком (кольоровий друк) зображено кольорову оливкову гілочку, яку тримає голуб – символ миру та спокою. Зліва від голуба є графічне зображення “золотого перетину”, який ще мислителі доби Відродження назвали втіленням “Божественної сутності”.

Монета “Ера змін”

На аверсі монети угорі на тлі стилізованих людських силуетів графічно зображено спіраль часу, що символізує еволюцію, розвиток, безперервність руху та життєву силу. Така символіка походить ще з часів трипільської культури. Стилізовану композицію на коричневому тлі доповнено мікросхемами та зображенням людського мозку.

На чорному тлі реверсу монети зображено кольоровий давній символ “Інь-Ян”, під яким архаїчне колесо – символ сонця, життєвого циклу, оновлення, мінливості, у центрі якого розташований атом, що символізує досягнення науки і техніки.

Монета “Ера технологій”

Угорі на дзеркальному тлі стилізованого зображення на монеті дерева життя з плодами-яблуками розташована графічна побудова першої літери алфавіту “А”, що символізує пізнання, письмо, грамотність.

Під нею стилізовано композицію, що символізує розвиток високих технологій. На зеленому тлі, заповненому цифрами двійкового коду, зображено яблуко з відбитком пальця людини.

Зворотній бік монети заповнений цифрами двійкового коду, барельєфне зображення голови людини зі схемою пропорцій обличчя, визначеною Леонардо да Вінчі, угорі – на чорному тлі кольоровий QR-код – двовимірний матричний штрих-код як символ досягнень буквено-цифрового кодування, що використовується в усьому світі.

Монета “Людина, час, простір”

На тлі стилізованого зображення геліоцентричної системи світу як символу розвитку астрономії та філософії зображено рівняння Ейнштейна E=mc2, що символізує теорію відносності, під якою на фіолетовому тлі, заповненому зображенням подвійної спіралі – символу генома людини зображена Вітрувіанська людина з малюнка Леонардо да Вінчі, що є символом “канонічні пропорції”.

На звороті монети розміщено годинник як символ вічності, часу та його швидкоплинності.

У центрі годинника – дзеркальні силуети чоловіка і жінки, над якими на чорному тлі зображено переплетені кольорові символи жіночої та чоловічої статі (Дзеркало Венери і Стріла Марса).

Авторами монет є художники Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки. Скульптори – Анатолій Дем’яненко та Віталій Андріянов.

Нагадаємо, у вересні цього року Нацбанк увів в обіг нові 20 гривень.

Ірина Пилипишина, Syla.news

619 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up