За останній тиждень захворюваність на кір зросла на 35%

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за останній тиждень на кір захворіли 1 682 людини — 506 дорослих і 1 176 дітей. Це – на 35% більше, ніж тижнем раніше. Кількість хворих суттєво зростає і на Львівщині.

Повідомляє прес-служба Мінохорони здоров’я.

“У 2018 році найбільший приріст захворюваності на кір спостерігається у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший. Найчастіше хворіють кором у Львівській (загалом 7 845 людей: 2 276 дорослих і 5 569 дітей), Івано-Франківській (3 816 людей: 1 020 дорослих і 2 796 дітей), Закарпатській (3 582 людини: 695 дорослих та 2 887 дітей), Одеській (2 567 людей: 1 279 дорослих і 1 288 дітей) областях, Києві (2 445 людей: 1 505 дорослих і 940 дітей) і Тернопільській (2 265 людей: 810 дорослі та 1 455 дітей) області”, – йдеться у повідомленні.

У зоні особливої небезпеки – діти 5–9 років, майже 32% серед усіх дітей. Це ті діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не сформувався імунітет до хвороби.

За словами начальника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, на Львівщині кількість хворих на кір також зросла.

“Станом на сьогодні це майже на рівні 500 випадків. Відтак, в черговий раз хочемо донести до наших мешканців, що єдиним методом профілактики кору, як і інших інфекційних захворювань, є вакцинація. Наголошую, специфічного лікування від кору немає, є тільки можливість попередити – вакцинувати. Львівська область забезпечена повністю вакцинами, їх є близько 40 тисяч доз”, – сказала вона.

У рамках посиленої імунізації в Україні частка дітей, які вчасно отримали першу дозу КПК, становить 35,9% (найменше — у Чернівецькій, Одеській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А частка тих дітей, які вчасно отримали дві дози, іще менша — 30,6% (найменше — у Запорізькій, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях). Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках.

Нагадаємо, вакцинуватись за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику – військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики.

Станом на 8 листопада в Україні у наявності є 586 260 доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи. Усі вакцини якісні і ефективні, вони доставлені Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці.

Як відомо, кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Медики запевняють: єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору —вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

 

290 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up