МОН хоче, щоб наукові роботи перевіряли ще й на плагіат ідей

В Міністерстві освіти і науки України заявили, що сьогодні не достатньо лише забезпечити технічну перевірку тексту робіт на плагіат. Необхідно побороти плагіат наукових ідей.

На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції у Києві.

«Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила широкі рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи”, – зазначив Юрій Рашкевич.

І додав, що боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості.

“МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», – сказав він.

У межах прес-конференції також було оголошено про старт акції #СтопПлагіат. Організатором акції виступила зокрема компанія Unicheck Україна.

Нагадаємо,  МОН наполягає, щоб більше компаній співпрацювало з Міністерством для вдосконалення антиплагіатних перевірок.

Як відомо, в жовтні економічну програму Юлії Тимошенко “Новий курс” звинуватили у плагіаті програм та стратегій Радикальної партії та скандального російського економіста Сергія Глазьєва. Заявлялося, що програмі Юлії Володимирівни близько 400 сторінок, з яких справжнього контенту – 30-50 сторінок.

286 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up