Гройсман поставив зависоку планку. Чи вдасться провідним газовим компаніям її подолати?

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив перед керівництвом державних компаній “Нафтогаз України” та “Укргазвидобування” завдання активно нарощувати видобуток власного газу, запускати нові свердловини, щоб довести показник обсягів до 20 млрд кубометрів на рік. 

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

“Від сьогоднішніх дій газовиків залежить, як швидко Україна перестане імпортувати дороговартісний газ з інших країн і долати вплив ціни імпортного палива на ситуацію всередині країни. І хоча всі розуміють важливість переходу на власний ресурс, підходи до вирішення питання з боку державних газових монополій набувають ознак формальності”, – йдеться у повідомленні Гройсмана.

Однак темпи приросту видобутку “Укргазвидобування” помітно нижчі від назначених. Адже видобуток газу за січень-жовтень 2018 року становить 12,792 млрд кубометрів.

Підприємство вже виграло перший нафтогазовий аукціон, придбавши спеціальний дозвіл на користування надрами Липовецької площі. Однак для того, щоб виконати Програму «20/20» та здобути енергонезалежність, УГВ мало б щороку отримувати приблизно 20 спецдозволів на нові ділянки надр.

Економічний експерт Андрій Чубик пояснив, що станом на сьогодні це радше оптимістичний сценарій, зокрема, через супротив місцевих органів влади в Полтавській області, які понад 60 разів відмовили в наданні дозволу на використання родовищ в межах області державній компанії “Укргазвидобування” за останні декілька років.

“Технічно запустити в роботу нові свердловини від періоду розвідки, буріння та облаштування можна в межах 1-2 років, але процес дуже індивідуальний по кожній свердловині та родовищу. Уряд в першу чергу зараз має займатися питаннями енергоефективності та готувати масштабні програми фінансової допомоги на утеплення житлового фонду”, – зазначає економіст.

Другий напрямок, на його думку, – це створення умов для модернізації систем міського теплопостачання через відкриття доступу для виробників тепла з різних енергоресурсів, особливо біомаси та підтримання здорової конкуренції.

За даними компанії “Надра України” в Україні налічується близько чотирьохсот родовищ вуглеводнів, у промисловій розробці — 269, а запаси складають 905,6 млрд м³ газу. Крім того, зазначається, що 94,7% доступних до видобутку запасів знаходяться на суші, а 5,3% – на шельфі Азовського і Чорного морів.

Однак добути їх можна протягом 22 років.

Як повідомляють в “Укргазвидобування”, з початку року закінчено бурінням 80 свердловин та введено в експлуатацію 55 нових свердловин.

Нагадаємо, з 1 листопада в Україні подорожчав газ на 23, 5 %. Однак голова уряду пообіцяв, що останнє підвищення цін на газ до 8 550 гривень стане остаточним та закріпиться.

Syla.news

 

 

307 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up