Андріївська церква мало не загорілась. Що це: помста чи провокація?

Сьогодні двоє невідомих кинули пляшку із запальною сумішшю в Андріївську церкву у Києві. Експерти назвали причини цієї акції. 

Протистояння на релігійній основі завжди було одним з найважчих викликів, що є можливим для врегулювання. Окрім звичайних громадян в цю гру включаються інші сили, котрі намагаються долити масла в вогонь, розповідає політолог Валентин Балагура.

“Спроба підпалу Андріївської церкви – це не помста. Це – спланована акція російської агентури для розпалювання внутрішньонаціональної ворожнечі. Війни в своїй основі найбільше опирають на інформаційно-пропагандистську діяльність. Найближчим часом ми отримаємо не одне повідомлення про підпал, бійки та інші негативні речі”, – зазначає він.

На думку політолога, мета усього цього – дестабілізувати ситуацію в сфері релігії, а в подальшому зірвати стратегію, яку обрало чинне керівництво держави.

На думку політичного оглядача Віктора Біщука, це – чергова спроба спровокувати в Україні соціальний конфлікт на релігійному ґрунті.

“У керівництва УПЦ МП, так само, як і їх кураторів в Москві, думаю, уже є розуміння, що вони не зможуть заблокувати створення Помісної Церкви в Україні. Однак завдання, яке стоїть у зв’язку цим – імітувати масову підтримку спротиву об’єднавчим процесам в релігійному середовищі та спровокувати будь-якими шляхами соціальні заворушення та протистояння всередині України”, – коментує він.

Конкретно ця акція, припускає оглядач, мала б продемонструвати, що в Україні та Києві є люди, які готові до активних дій на знак протесту проти надання Україною Томосу на автокефалію.

Нагадаємо, сьогодні близько 9 ранку двоє невідомих кинули дві пляшки з займистою рідиною у двері Андріївської церкви, а потім застосували газові балончики до охоронців.

Наразі слідчі розпочали кримінальні провадження. За вчинення правопорушень зловмисникам загрожує до десяти років позбавлення волі.

16 жовтня Президент України Петро Порошенко запропонував передати Андріївську церкву у Києві як символічний жест у постійне користування Вселенському патріархові. За його словами, таке рішення погоджено з церковними ієрархами та буде сприяти прискоренню отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Згодом такий крок Гаранта підтримали депутати Верховної Ради.

Сьогодні церква вже тривалий час перебуває на реставрації, яку планують завершити до 2020 року.

Ірина Пилипишина, Syla.news

346 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up