Власники ID-карток зможуть без проблем голосувати на прийдешніх президентських виборах

Голова ЦВК запевнила, що виборчим правом наступного року зможуть скористатись як ті, хто має паспорти старого зразка, так і власники ID-карток.

Про це вчора ,13 листопада, Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук розповіла на прес-конференції, повідомила прес-служба Державної міграційної служби.

Посадовець зауважила, що Закон України «Про вибори Президента України» наразі не враховує існування ID-картки, тому для її власників буде неможливо забезпечити деякі передбачені законодавством процедури.

Державна міграційна служба України наголошує на тому, що паспорт громадянина України у формі ID-карти є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Цей документ є підставою для отримання виборчого бюлетеня на виборчих дільницях та надає право голосу на виборах Президента України особам, яким на день виборів виповнилося 18 років. Відтак, власники ID-карт жодним чином не можуть бути обмежені в праві голосу на майбутніх виборах Президента України. При цьому нова ID-картка, до завершення паспортної реформи, використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше.

Читати також:  Бойко став тринадцятим кандидатом у президенти

Водночас зазначена Головою ЦВК інформація стосується, здебільшого, кандидатів на пост Президента України, оскільки ЦВК реєструє зазначених осіб за умови отримання вичерпного переліку документів, серед яких – ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про його місце проживання.

Нагадаємо, що використання ID-картки, запровадили у січні 2016 року на зміну паперового паспорта громадянина Україні зразка 1994 року. Починаючи з 1 листопада цього року уряд дозволив усім охочим українцям замінювати свої внутрішні паспорти на ID-картки без поважної причини. Обов’язковою до видачі є ID-картка при настанні 14 років. Коли ж при настанні 25 і 45 років, громадянин повинен вклеїти до старого паперового паспорта нове фото, то йому також у такому випадку мусять видати також ID–картку

742 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up