В Україні зафіксували прогрес у профілактиці ВІЛу в одній з груп ризику

В Україні вперше досягнули найвищого показника своєчасного виявлення вірусу імунодефіциту людини серед хворих на туберкульоз.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

За даними Реєстру хворих на туберкульоз, за 9 місяців 2018 року в Україні досягнуто безпрецедентно високих цільових показників з охоплення тестуванням на ВІЛ пацієнтів із туберкульозом (98,9%) та призначення антиретровірусної терапії (АРТ) пацієнтам з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ (90,8%). Сьогодні всі пацієнти з туберкульозом можуть безкоштовно отримати діагностику ВІЛ-інфекції, а при встановленні діагнозу ВІЛ — і всі препарати для АРТ.

Читати також:  Сьогодні львів’яни зможуть безкоштовно зробити тест на ВІЛ

У Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях обстежили на ВІЛ усіх пацієнтів з туберкульозом. В інших регіонах України охоплення тестуванням на ВІЛ також було високим та сягало значень від 97,9% до 99,9%.

90,8% пацієнтам з туберкульозом, у яких виявлено ВІЛ, призначено антиретровірусну терапію.  Так, 3 989 пацієнтів по усій країні одночасно отримували лікування від туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Усі пацієнтів забезпечили необхідним лікуванням у  Кіровоградській області. Найменше пацієнтів охопили таким лікуванням у  Вінницькій (88,8%), Дніпропетровській (86,8%), Житомирській (85,9%), Київській (87,3%), Київ (89,6%), Одеській (80,7%), Сумській (88,1%), Тернопільській (88,9%), Харківській (89,7%), Хмельницькій (71,4%), Чернігівській (89,3%) областях.

Читати також:  Через кальян легко “підчепити” туберкульоз - експерт

Додамо також, що зараз на Львівщині тривають заходи з профілактики діабету.

300 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up