“Безпечний секс”: коли про це заговорили вперше (ВІДЕО)

За статистикою Фонду Олени Пінчук, всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 321 382 нових випадки ВІЛ-інфекції, від СНІДу ж померло 46 024 осіб. Саме у 1987 на сесії Генеральної Асамблеї ООН Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я прийнято глобальну стратегію боротьби зі СНІДом. Того ж року, 13 листопада, у Британії запустили першу соціальну рекламу для “безпечного сексу”. 

Бренд Mates був запущений у Великобританії у 1987 році Річардом Бренсоном, а його презервативи призначені як недорогі альтернативи дорожчим брендам.

13 листопада 1987 року компанія випустила перший рекламний презерватив на британському телебаченні.

У 1988 році, через рік після запуску, Річард Бренсон продав компанію та бренд Ansell за один мільйон фунтів стерлінгів.

Відділ презервативів Mates був проданий у 2017 році Humanwell Healthcare Group та CITIC Capital China Partners за 600 мільйонів доларів.

Крім того, у тому ж 1987 році, у зв’язку з поширенням інфекцій та статевих захворювань, винайшли й жіночі презервативи.

Журналістка BBC Емілі Антіс у своєму матеріалі пише, що того року делегація від американської фармацевтичної агенції “Мері Енн Ліпер” вилетіла до Копенгагена, щоб на власні очі поглянути на те, що стало великим нововведенням у галузі охорони здоров’я.

Коли делегати прибули до старого будинку, де проживав данський лікар та винахідник Лассе Хессель, і постукали у його двері, чоловік зустрів їх із сигарою у роті. Згодом він виніс коробку. Там були перші у світі жіночі презервативи.

“Криза СНІДу в Сполучених Штатах була лише певною мірою визнана, і нам було зрозуміло, що для жінок важливо мати продукт, який вони могли б використовувати, щоб захистити себе”, – кажуть працівники “Вісконсін Фармак”.

Справді, коли “Вісконсін Фармак” презентував жіночий презерватив для США в 1993 році, експерти з питань охорони здоров’я привітали його як те, що перевернуло світ з ніг на голову.

Тогочасним презервативом називали поліуретанові мішечки, які вставляли у піхву перед статевим актом. Вони захищали жінок від інфекцій, що передаються статевим шляхом, навіть якщо їх партнери відмовлялися використовувати презервативи.

Технічно жінки були захищені. Адже при правильному застосуванні він знижує ризик зараження жінки ВІЛом приблизно на 94-97% щоразу, коли вона має статевий акт.

Однак через два десятиліття після презентації, жіночі презервативи не виправдали очікувань. Жінки відмовлялися від них, стверджуючи, що презерватив є естетично непривабливим і технічно складним для оволодіння.

Сьогодні жіночими презервативами користується менше відсотка населення світу.

Ірина Пилипишина, Syla.news

558 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up