“Труба” Трубі: суд визнав сумнівним призначення Романа Труби на посаду директора ДБР

8 листопада 2018 року окружний адміністративний суд міста Києва розглянув справу про люстрацію директора українського Державного бюро розслідувань Романа Труби. Суд визнав протиправною бездіяльність Генеральної прокуратури України, яка полягає у проведенні неналежним чином перевірки призначення Труби.

Про це Syla.news повідомив правозахисник Андрій Петришин.

Адвокат вимагав визнати, що правоохоронці не провели передбаченої законом перевірки на відповідність призначення Романа Труби на посаду директора ДБР відповідно до закону “Про очищення влади”. Суд задовольнив позовні вимоги частково.

“Варто  нагадати, що в свій час Європа та США  наполягли на тому, що для того, щоб продовжити вливання в Україну закордонних коштів, Україні слід створити ефективний правоохоронний орган для боротьби із злочинністю та корупцією.  Державне бюро розслідувань,  як  український прототип американського ФБР, мало би повернути довіру суспільства до справедливості на території України”, – пояснює адвокат Андрій Петришин.

Також він згадує лист від Адміністрації Президента, з тексту якого вбачається, що Романа Трубу призначено Президентом за подання прем’єр-міністра.

“Прискіпливу люстрацію Романа Труби мала б провести саме Генеральна прокуратура. І перевірити надані, зокрема мною, відомості щодо злочинної діяльності Романа Труби у 2013-2014 роках. Але Юрій Луценко закрив на це очі. Проаналізувавши все, виникає запитання: “Президент знав, що Роман Труба – “козачок” Януковича та Пшонки, чи його підставили!?”, – припускає юрист.

Він також нагадує, що днями Україна відзначатиме річницю Майданівських подій, а тому, зважаючи на рішення суду, Президент мав би відсторонити Романа Трубу і довести народу твердість своїх намірів очищувати систему від “старих скомпроментованих кадрів”.

“У такому разі ще можна буде повірити у те, що його підставив  Гройсман або Луценко. Або ж навпаки, плюне українському народу в обличчя, скаже, що це Божа роса, і збереже на посаді Романа Трубу”, – каже Андрій Петришин.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Анастасія Задорожна повідомляла, що Мін’юст звертався до Адміністрації президента щодо Романа Труби. Звернення було пов’язане з тим, що він не пройшов люстраційну перевірку.

Крім того, Трубу, який у 2013 році перебував на посаді прокурора Пустомитівського району, звинувачують у фальсифікації справ проти євромайданівців.

Зокрема, в ухвалі Пустомитівського районного суду Львівської області від 14 грудня 2013 року прокурор Роман Труба просив застосувати до Андрія Шевціва запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Таку санкцію прокуратура обґрунтувала тим, що Шевців організував блокування дороги “Київ-Чоп” у складі групи з 50 осіб.

Петришин стверджує, що зазначені обставини були вигадані прокурорами, адже йдеться про час, коли активісти зі Львова автобусними колонами їхали до Києва на Євромайдан.

Ірина Пилипишина, Syla.news

685 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up