На Львівщині півтора тижні проводитимуть профілактику діабету

З 12 по 23 листопада кожен охочий може звернутися у поліклініку та виміряти рівень цукру в крові.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Акція приурочена до Всесвітнього дня діабету, що відзначають в усьому світі 14 листопада та спрямована на здійснення профілактичних заходів що­до захворюваності на цю недугу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в економічно розвинутих країнах світу до 4-6% населення хворіє на цукровий діабет. В Європі питома вага таких хворих становить близько 4 %. Кількість людей з недіагностованою патологією перевищує діагностованих у 3-4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років.

Читати також:  Майже 5 тисячн абітурієнтів зареєструвалось на пробне ЗНО

Відповідно до світової статистики, кожні 13-15 років кількість хворих на цукровий діабет подвоюється. Переважно це стосується кількості хворих на цукровий діабет II типу. Цукровий діабет входить у трійку найбільш поширених неінфекційних захворювань після серцево-судинних та онкологічних. Симптомами діабету є: спрага, часті сечовиділення, різка втрата ваги, запах ацетону з ротової порожнини, тощо.

Якщо ж рівень цукру у охочих пройти профілактику перевищуватиме норму, то таких хворих скеровуватимуть на дообстеження. Впродовж минулорічної акції у Львівській області обстежили загалом 45978 осіб, з них – 4207 дітей і 317 вагітних. Після проведення досліджень, на диспансерний облік з вперше встановленим діагнозом цукрового діабету взято 611 осіб, серед яких дітей та вагітних не було.

Читати також:  Стратегія розвитку прикордонних областей Львівщини: результати дослідження (Коментарі)

Станом на 1 жовтня 2018 року у Львівській області налічується 66000 осіб, хворих на цукровий діабет. З них понад 34000 осіб отримує таблетовані цукрознижуючі препарати.

Про поради за допомогою яких можна знизити ймовірність захворіти на діабет читайте у публікації Syla.news

333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up