Домовлятися з Росією про мир на Донбасі – марно, – Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко заявив, що домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані в Мінських угодах зобов’язання – марно. На його думку, “лише миротворча місія ООН на Донбасі здатна забезпечити безпековий компонент Мінських угод”. 

Про це він розповів під час брифінгу за підсумком тристоронньої зустрічі з лідерами Німеччини та Франції, повідомляє Українська правда.

“Ми обговорили питання просування пропозицій України щодо запровадження миротворців на окупованій території Донбасу і підтримку позиції України з боку наших партнерів по “нормандському формату”. Раніше про свою підтримку заявляли Велика Британіяа, США і інші країни”, – зазначив президент.

І додав, що на його думку “лише миротворча місія ООН на Донбасі здатна забезпечити безпековий компонент Мінських угод, припинити обстріли і забезпечити, якщо хочете – примусити Росію – виконувати взяті на себе зобов’язання”.

“Бо марно домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані на папері зобов’язання, під якими стоїть підпис президента або уповноваженого Росією представника в ранзі посла. Це точно неприйнятно”, – зазначив президент.

Він додав, що під час тристоронньої зустрічі сторони “твердо наголосили на позиції засудження “виборів” в ОРДЛО та підтримці суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України”.

“Чітко було наголошено, що це (“вибори” – ред.) – брутальне порушення Росією взятих на себе зобовязань в рамках Мінських домовленостей… Також було відмічено відповідальне ставлення України до Мінських угод”, – зазначив Порошенко.

Глава держави зазначив, що після того, як закликав світ відреагувати на проведення “виборів” Росією на окупованому Донбасі, з’явилася реакція “абсолютної більшості наших партнерів – і ЄС, і США, і Канада, і окремі країни – члени ЄС”.

“Ця реакція чітко стверджує, що, з одного боку – “вибори” ніким не будуть визнані, що це брутальне порушення Мінських домовленостей, з іншого боку – є заклик до відповідальності РФ як організатора цих “виборів”, – зауважив Порошенко. 

У ході переговорів учасники також обговорили питання звільнення політв’язнів, які утримуються в тюрмах РФ.

Syla.news

336 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up