Новий закон про “євробляхи”: що варто знати

Сьогодні, 8 листопада, Верховна Рада України підтримала новий закон про “євробляхи”, що передбачає ряд змін для їх власників.

Зокрема, сьогодні за перевищення терміну користування авто у режимі транзиту більш ніж на 10 діб штраф складає 8500 гривень.

Натомість, згідно зі змінами законопроекту № 8488 “Про внесення змін до Митного кодексу”, штрафні санкції за перевищення строку від 10 до 20 діб становитиме 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, а більше 30 діб – 170 тисяч гривень або їх конфіскацію за рішенням суду (такий самий штраф буде й за втрату й розкомплектування транспортного засобу).

Окрім того, у статті 481 йдеться про штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення, яке по закону триває один рік, становитиме 17 тисяч гривень – 10-20 діб, 85 тисяч гривень – 30 діб,  170 тисяч гривень або конфіскація – більше 30 діб.

Ухваленим документом також вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, де у статті 121 запроваджується штраф за незаконне користування “євробляхою”. До того ж від тепер для водіїв, що незаконно користуватимуться “євробляхами” перший штраф становитиме 8500 гривень, а у разі повторного порушення – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу.

Читати також:  "Євробляхарі" під Радою вимагали Зеленського

Такі норми набудуть чинності за півроку, тобто за 180 діб після набуття чинності змін до Податкового кодексу.

Протягом останніх років значно збільшилася кількість громадян, які використовують в Україні транспортні засоби з іноземною реєстрацією як для власних особистих потреб, так і для регулярного переміщення через митний кордон України товарів в комерційних цілях “, – наголосили автори змін у пояснювальній записці. 

Однак зміни торкнулись й акцизного податку на ввезене з ЄС авто. Вони зафіксовані у новому законі “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”.

Ввізне мито на “євробляхи” станом на 2018 рік складає 7,3%, проте після прийняття нового закону наступного року має понизитись. ПДВ складає 20% від загальної суми вартості авто, акцизу і мита.

Читати також:  Національна поліція готується звільнити автостради від блокувань власників євроблях

Власне акциз залежатиме від об’єму двигуна. Так, для авто з об’ємом двигуна 2,5 л ставка акцизу складає 255 євро, для п’ятирічного авто – 2735 євро, а для старшого – 3595 євро.

Базова ставка складає 50 євро для бензинового двигуна до 3 л і 75 євро для дизеля. Коефіцієнт двигуна розраховується шляхом ділення об’єму двигуна у кубічних сантиметрах на 1000. Коефіцієнт віку дорівнює кількості повних років авто від року, наступного за роком виробництва, але не може перевищувати 15.

Натомість власників дизельних двигунів такий закон не “пощадив”. Так, за автомобіль вартістю 2-3 тисячі євро з об’ємом двигуна 2 л ПДВ та мито становитиме 30%.

Також ухвалені зміни надають повноваження співробітникам Нацполіції зупиняти водіїв “євроблях” для перевірки права управління автомобілем і законність переміщення дорогами України.

Нагадаємо, всеукраїнська громадська організація “Авто Євро Сила” провела акцію протесту з низкою вимог до народних депутатів та Уряду.

Наталія Козак, Syla.news

1119 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up