Уряд ввів “вакцину” проти “епідемії” нелегальної зайнятості. Чи подіє?

Минулого місяця в Україні нарахували трохи більше ніж 644 тисячі офіційно працевлаштованих найманих працівників. Найбільше – у сферах роздрібної торгівлі, громадського харчування та будівництва. Експерти пояснили, чим спричинений масовий спалах серед роботодавців та чи дійсно це дієвий спосіб знищити систему “зарплат у конвертах”.

Як повідомляє прес-служба ДФС України, точна кількість офіційно зареєстрованих найманих працівників у жовтні сягнула 644,6 тисяч. Така кількість офіційно працевлаштованих удвічі перевищує результати серпня цього року, коли ще уряд не прийняв розпорядження №649-р “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

На своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що наприкінці вересня уряд дав роботодавцям місяць для того, аби усунути порушення законодавства про працю, у зв’язку з тим, що останнім часом в Україні спостерігається так звана “епідемія нелегальної зайнятості”.

“Уже в листопаді маємо +155 тисяч легальних працівників. Всі вони отримують білі зарплати і сплачують єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. І це виключно завдяки нашій ініціативі із захисту прав працівників”, – йдеться у повідомленні прем’єр-міністра.

У ДФС зазначають, що у вересні цього року роботодавці офіційно оформили роботу майже 490 тисяч найманих осіб.

Найбільше найманих осіб працевлаштовано роботодавцями, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі – 78 тисяч найманих працівників.

На другому місці – сфера громадського харчування, там офіційно зареєстровували працевлащтування 29,3 тисяч працівників. На третьому – 18,2 тисяч найманих працівників у будівництві.

Роботодавець, менеджер з розвитку групи компаній “Хаскі Аутсорсинг” Аліна Поліщук розповідає, що останнім часом у компаніях набагато частішими стали перевірки, що можуть відбуватися без попередження. А штраф за порушення доволі великий. За одного неоформленого працівника, зазначає жінка, компанія має заплатити 30 розмірів мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні становить 3723 гривні, відповідно штраф складатиме 111 690 гривень.

“Повідомлення про прийняття людини на роботу за трудовим договором подається до того, як особа почала працювати. Оскільки в розмірі одного календарного дня довести це важко, в ідеалі повідомлення потрібно подавати за день до виходу на роботу. Враховуючи те, що в компанії може бути кілька неоформлених працівників, штраф за одну перевірку компанія може заплатити дуже великий. Всього лише за два неоформлених працівників компанія платить 223 380 гривень”, – пояснює роботодавець.

Деякі компанії вже почали оформляти свої працівників. Однак інші віднайшли хитрий спосіб – аутсорсинг. Це означає, що компанія, яка використовує таку систему, передає частину своїх завдань або процесів стороннім виконавцям за допомогою угоди, згідно з якою робота виконується людьми з зовнішньої компанії, які зазвичай є також експертами у якомусь конкретному різновиді робіт.

В такому випадку у компанії можуть працювати неоформлені працівники. У разі перевірки, роботодавці показують договір про вказану послугу. Далі перевірка вже стосується оператора ринку аутсорсингу. Але сама компанія, в якій діє така система, не має стосунку до таких працівників, і, таким чином, вона не зобов’язана платити за них штраф, навіть якщо вони виявляться неоформленими і в компанії-партнера.

Ірина Пилипишина, Syla.news

454 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up