У 2019 році Україна вшановуватиме роковини депортації українців з етнічних земель

У 2019 році виповнюється 75 років початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Цю дату вшановуватимуть на державному рівні.

За Постанову присвячену вшануванню цієї дати сьогодні на сесії проголосували 234 народні депутати, – про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

“Офіційно депортація українського населення почалася 9 вересня 1944 р. в результаті  Угоди між Урядом Української Радянської Соціалістичної Республіки і Польським Комітетом Національного Визволення “Про евакуацію українського населення з території Польської Народної Республіки і польських громадян з території УРСР” та Договору між СРСР і ПНР “Про обмін ділянками державних територій” від 15 лютого 1951 року, примусово було переселено понад 700 тис. українців-автохтонів”, –йдеться у пояснювальній записці до постанови.

Постановою встановили другу неділю вересня Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців. Також доручили Міністерству освіти і науки та Міністерству культури провести низку заходів присвячених примусовій депортації автохтонних українців у 1944-1951 рр.: конференції, виставки, “круглі столи” тощо. Державному комітету телебачення і радіомовлення України доручили організувати показ тематичних теле- і радіопередач, присвячених подіям що відбувалися на території Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр. та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться до вшанування 75-х роковин початку депортації автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр.

Читати також:  Благодійний фонд Віталія Ковтуна підтримав показ фільму «Евакуйовані назавжди»

Додамо, весною цього року у Львові відбулась прем’єра фільму “Евакуйовані назавжди”, що присвячений депортації українців з території так званого “Закерзоння”: Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Західної Бойківщини та Підляшшя, території яких наприкінці Другої світової війни відійшла до складу Польщі. Виселення, що відбувались упродовж 1945-1946 років, стали початком етнічної чистки під назвою операція «Вісла».

Читати також:  У Львові відбувся допрем'єрний показ фільму "Евакуйовані назавжди"

793 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up