Відтепер завірити документ можна легким дотиком до екрану гаджета, – Мін’юст

Сьогодні набув чинності Закон, за яким громадяни зможуть ідентифікувати себе або поставити електронний підпис на документах за допомогою мобільного телефону.

Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко на своїй сторінці у Facebook.

Він пише, що Закон «Про електронні довірчі послуги» дає можливість запровадити в Україні сучасні електронні методи ідентифікації особи, серед яких MobileID. Це, за словами міністра, забезпечить українців сучасними інструментами електронної комерції та комунікації з партнерами і державою.

Адвокат Андрій Петришин пояснює, що поштовхом до ухвалення цього закону стала надмірна бюрократія. Одним з найважливіших положень цього закону є взаємне визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів та електронних підписівЗаконом запроваджують такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка тощо.

“Ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус”, – розповів Андрій Петришин. 

Також, додає юрист, запроваджується адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб-підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги.

“Ми вже бачили маніпуляції із Законом України «Про очищення влади», де вбивць Майдану залишали на посадах, не дивлячись, що у них на руках кров. Бачили як виконується Закон України «Про вищий антикорупційний суд», де нібито самим корумпованим суддям заборонили входити до його складу, а їхнім дітям та родині включили зелене світло”, – згадує експерт.

Тому, на його думку, з одного боку Закон є фундаментом для  електронного документообігу, що фактично зменшує ризики корупції у стосунках бізнесу та держави.

“З іншого боку, в країні, де більша частина законів мають лише поверхнево правильний вигляд, це відмінний інструментарій для вчинення додаткових корупційних злочинів”, – вважає юрист.

Міністр юстиції  у свою чергу наголошує, що перевагою нового цифрового підходу є фіксація реального часу підписання електронних документів, а також захист бізнесу у достовірності контрактів, які укладаються в онлайн-режимі.

Це допоможе українським громадянам та бізнесу отримувати публічні послуги на території Європейського Союзу.

“Фактично це імплементація України в електронний цифровий простір ЄС”, – стверджує Міністр юстиції Павло Петренко.

Одним з ключових сервісів, що базуватиметься на новому законодавстві, стане послуга MobileID, – послуга розпізнавання через мобільний телефон. За словами міністра, новий метод ідентифікації зручніший, ніж звичний – логін та пароль. Більше того, його буде майже неможливо підробити чи викрасти злочинцям.

“Для того, щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорта й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис”, – пояснив міністр юстиції.

Нова технологія є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо. Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно.

До початку дії цього закону повноцінно в Україні діяла лише електронна ідентифікація громадян через Електронний цифровий підпис.

Ірина Пилипишина, Syla.news

425 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up