Одна з сусідніх до Львівської політехніки вулиць близька до перетворення у пішохідну

Міська комісія дорожнього руху пропонує зробити вулицю Професорську, що відділяє Наукову технічну бібліотеку Національного університету “Львівська політехніка” від головного корпусу та прилеглих до нього будівель, пішохідною та повністю заборонити рух автомобілів.

Про це сьогодні під час екскурсії вулицею Степана Бандери розповів керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик, − передає кореспондент Syla.news.

Каталізатором змін в організації дорожнього руху тут стали обговорення з місцевими мешканцями, які пропонували зробити вулицю Професорську пішохідною.

“Практика об’єднання об’єктів вищого навчального закладу в кампуси набула поширення не лише в Європі, а й у всьому світі.  Однак наразі вулиця Професорська роз’єднує студентське містечко Львівської політехніки”, – пояснює Роман Зубачик.

Проте він додав, що таке рішення потягне за собою зміни дорожнього руху.

“Виходить так, що науково-технічна бібліотека відділена від студентського містечка. Ми почали розглядати варіант зробити вулицю Професорську пішохідною. Це передбачатиме зміни деяких напрямків на вулицях та зробити вулицю Бібліотечною двосторонньою”, – деталізував посадовець.

Роман Зубачик наголосив, що на Професорській немає об’єктів притягання, які б інтенсивно приваблювати пішоходів. Тому міська комісія дорожнього руху пропонує віддати в користування пішоходів вулицю Професорську, а для автомобілів − вулицю Бібліотечну.

Читати також:  Вулицю Професорську планують зробити пішохідною

Відтак, автомобілі, що їхали із Дорошенка, виїжджали на Бандери та робили незручний правий поворот на вулицю Професорську. Однак, відповідно до запропонованих змін, вони більше не будуть виконувати цього повороту, а відразу будуть виїжджати на Бібліотечну.

Ця схема вже частково впроваджена,  проте вона не може функціонувати повноцінно через те, що багато водіїв порушують правила дорожнього руху.

Обговорення по зміні руху тривають вже більше року. Вони почались в рамках громадського обговорення з громадськістю по реконструкції вулиці Степана Бандери. Керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» пояснив, що таке рішення допоможе розвантажити й саму вулицю Степана Бандери, адже водії, що рухались по вулиці Дорошенка почнуть звертати на Бібліотечну.

Читати також:  Вулицю Професорську планують зробити пішохідною

Наступним кроком цього проекту стане повна заборона руху автомобілів по вулиці Професорській.

Зазначимо, що плани перетворити вулицю Професорську в пішохідну є частиною плану реконструкції вул. Бандери, — проекту «Вулиця для всіх». Його реалізовують у межах співпраці між Львовом та Лейпцігом, а фінансує його німецька організація «Engagement Global».

Наталія Козак, Syla.news

 

Підписуйтесь на наш

Telegram. Будьте в курсі усіх новин!

Коментувати

211 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up