Кандидатське СЕРЕДовище. Непроста Україна

Президентські кампанії в Україні традиційно проходили в форматі холодної громадянської війни. Якими будуть вибори глави держави сьогодні, коли ми перебуваємо під ударом гібридної агресії?

Цілком очевидно, що у 2019 році президентські вибори пройдуть у два тури. Ціною перетворень у державі (їх відбулося більше, ніж протягом 20 попередніх років, проте менше, ніж очікували багато з нас) стало падіння довіри до влади. Брак стратегічних комунікацій дається взнаки, посилюючи існуючі проблеми. Проте і опозиціонери не стали моральними авторитетами, спроможними виграти кампанію виключно на класі. На нас очікує запекла боротьба, у якій вкрай важливо не розгубити національні інтереси, контури яких тільки-но проглядаються крізь листопадовий холодний туман.

Війна змінює Україну сильніше за проголошені з високих трибун реформи. Українська армія у найважчий період стала справді народною, і це важливий історичний урок. Свідчення дорослішання нації, громадян, для яких захищати Батьківщину виявилося важливішим за власний добробут. Понад 10 000 загиблих – величезні втрати для держави, яка з моменту проголошення незалежності декларувала прагнення будувати мирне життя. І всі ми вистояли перед найважчими ударами з боку агресора, про цю перемогу не варто забувати та нівелювати її значення.

Читати також:  Кандидатське СЕРЕДовище. Програмне забезпечення

Сьогодні лише невіглас ризикне запустити політичну рекламу про Україну трьох сортів. Куди популярнішим стане просування ідеї миру: і «Партія миру» та її лідер Вадим Новинський вже активно нагадують про себе у центрі Києва та великих міст. Думаю, ці «миролюбці» не залишаться на самоті, проте нам не варто забувати, що мир, навіть в умовах гібридної війни, можливий через перемогу або капітуляцію. Капітуляція – повернення під контроль Кремля, перемога – вступ до НАТО та ЄС, що станеться, звісно,  не завтра.

У мільйонів людей за лінією розмежування зберігаються українські паспорти, часом нелояльними Україні є і ті, хто проживає на підконтрольній території. Ця проблема не буде вирішена під час президентської кампанії, але має залишатися на порядку денному країни: реінтеграція та формування єдиної політичної нації. Цей процес буде складним, що зрозуміло вже сьогодні. Саме тому стратегія реінтеграції Донбасу та Криму потрібна вже сьогодні.

Оцінюючи електоральні настрої, важливо вийти з соціальних мереж та відмовитися від надто інтенсивного перегляду телевізійних новин, які наче змагаються у прагненні загнати глядачів у депресію. Проте Україна – консервативна, погано реформована, масштабна країна зі значним потенціалом – продовжує залишатися суб’єктом міжнародних відносин. Ба більше, країна поступово нарощує суб’єктність пропорційно зміцненню обороноздатності.

Читати також:  Кандидатське СЕРЕДовище. Гроші вирішують все?

Ніде правди діти: під час президентської кампанії буде замало змістовних дискусій, а меседжі кандидатів часто будуть спрямовані на емоції, а не раціональне сприйняття. Проте у нас є одна важлива можливість: за будь-яких умов залишатися громадянами та людьми.

Відтак, головне завдання президентських (і наступних за ними парламентських) виборів – сприяти формуванню національних інтересів. Я не чекаю у цьому питанні масштабного прориву чи загальнонаціонального драйву, а очікую підкріпленої реальними діями спроможності провідними політичними гравцями бути, а не видаватися патріотами України.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Перший блог Євгена Магди для інформаційного марафону “Вибори “П”.

----------------------

Коментувати

547 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up