Приватбанк вирішив “пробачити” 80 % кредитів фізособам

Приватбанк планує масштабну реструктуризацію кредитів, виданих фізичним особам, малому та середньому бізнесу. Йдеться про реструктуризацію 294 тисяч кредитних угод, що стосуються позик від 5 до 300 тис гривень.

Про це повідомляє ZN.UA .

За інформацією Приватбанку, під реструктуризацію, яка повинна початися в кінці листопада і триватиме орієнтовно 6-8 місяців, потраплять роздрібні кредити і позики малому і середньому бізнесу, видані до 19.12.2016 року, за винятком кредитів, виданих в зоні проведення ООС, Криму, кредитів військовослужбовцям, кредитів померлим, нерезидентам і пов’язаним з банком особам.

Загальний обсяг – 48,5 млрд грн, з яких балансова заборгованість – 12,3 млрд грн, а небалансовая пеня, штрафи і комісії – 36,2 млрд грн.

Позичальникам будуть запропоновані 47 різних типів реструктуризації. Умови будуть залежати від обсягів і типу позики. Аванс складе мінімум 15% від суми реструктуризації, ставка річних – 13-16% в гривні і 0,01% в доларах США і євро. В результаті реструктуризації все кредити в іноземній валюті будуть переведені в національну валюту.

У більшості випадків позичальникам запропонують тільки повернути тіло позики та більшу частину відсотків нарахованих штрафів, комісій та пені.

В цілому Приватбанк не розраховує, що зможе повернути весь обсяг заборгованості. За приблизними підрахунками, банк планує повернути близько 3,5 млрд грн. Сума прощеної заборгованості повинна скласти близько 5,7 млрд грн.

Решта коштів будуть списані за рахунок сформованих резервів банку.

Остаточне рішення про таке списання повинен приймати Мінфін, як акціонер Приватбанку. І приймати його тільки після завершення процесу реструктуризації.

Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року Приватбанк за розміром чистих активів займав 1-е місце (265,9 млрд грн) серед 83 діючих в країні банків.

Syla.news

425 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up