Наступного року зміниться управління медичними закладами

Функції керівників медзакладів офіційно розділили на управлінські і медичні.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

З 1 січня 2019 року в Україні функції директора та медичного директора будуть чітко розмежовані: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор – виключно питаннями медицини. Про це йдеться у наказі МОЗ України № 1977 від 31 жовтня.

Наразі усі функції – і адміністративні, і медичні – в українських медзакладах виконує головний лікар. Це величезний масив роботи, який у багатьох розвинених країнах світу виконує два фахівця: генеральний директор займається ключовими адміністративними питаннями, а медичний директор курує усі медичні процеси. Такі кадрові рішення вже десятки років ефективно діють у всьому світі, зокрема у багатьох країнах-членах ЄС. З січня 2019 року такий механізм буде і в Україні. Втім, нікого не звільнятимуть: усі головні лікарі та інші медичні працівники виконуватимуть свої функції без змін до терміну дії їхніх договорів, – пояснюють у Міністерстві.

Генеральний директор або директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, керуватиме виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу. Він займатиметься:

Читати також:  Електронні списки пацієнтів на папері: як на Львівщині впроваджують медичну реформу

стратегічним плануванням;
формуванням бюджету;
координацією роботи закладу;
аналізом економічної ефективності;
організовуватиме роботу та ефективну взаємодію всіх структурних підрозділів;
забезпечуватиме залучення коштів на інвестиційні потреби закладу тощо.

До 2022 року обіймати посаду директора на конкурсній основі може претендент з гуманітарною освітою, правознавець, економіст, лікар, управлінець. З 2022 року претенденти, які не мають управлінської або менеджерської освіти у галузі знань «Управління та адміністрування» або «Публічне управління та адміністрування», повинні будуть додатково здобути її.

З 2019 року посада медичного директора медичного директора вводиться в довідник медичних професій. Він займатиметься виключно питаннями медицини, зокрема:

розробкою та впровадженням системи безперервного удосконалення якості послуг у медзакладі на основі принципів доказової медицини;
організацією надання пацієнтоорієнтованих послуг;
координацією зовнішньої та внутрішньої взаємодії підрозділів закладу охорони здоров’я;
організацію безперервного професійного розвитку медичного персоналу;
впровадженням сучасних методик діагностики та лікування;
організацією медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях;
оцінкою якості надання медичної допомоги тощо.

Читати також:  МОЗ: хто приїжджатиме до дітей з температурою

Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до моменту, коли наказ вступить у дію (1 січня 2019 року), працюватимуть за старою моделлю, – керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами – до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я.

Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик погоджено без зауважень Міністерством соціальної політики України, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та узгоджено позиції зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Додамо, нещодавно минув рік відтоді, як почали впровадження медичної реформи в Україні.

340 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up