У центрі Львова відбулась акція протесту шахтарів

Головна їхня вимога – повна виплата заробітної плати за вересень.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news. Сьогодні вранці  близько двох сотень гірників з Сокальського району під керівництвом профспілкових лідерів о десятій ранку прибули до Львова, на вулицю Винниченка, де при вході у Львівську облдержадміністрацію оголосили про свої вимоги.

Вони також вимагали відвантаження вугілля на Добротвірську та Бурштинську теплоенергостанції, модернізацію шахт«Межирічанська» та «Степова», підвищення безпеки праці.

Профспілковий лідер Олег Турчин зачитав звернення, у якому повіджомив, що що станом на 1 листопада 2018 року шахтарям державного підприємства «Львіввугілля» виплачено лише 20% заробітної плати за вересень 2018 року. Борг по зарплаті за вересень – 97 мільйонів гривень, за жовтень – 146 мільйонів гривень.

Така ситуація призвела до того, що шахтарі не мають коштів на утримання своїх сімей, оплату комунальних послуг, що постійно зростають. При особистих зустрічах у колективах шахтарі вимагають від керівництва ДП «Львіввугілля»  – чому вони не одержують вчасно заробітну плату згідно законодавства за свою тяжку виснажливу працю під землею. Та заявляють про необхідність, тому люди прийшли за серпень-місяць, як ви добре всі пам’ятаєте, нам закривали заробітну плату 10-15 раз – це було по 5, по 7, по 8, по 10 відсотків, – наголосив Турчин.

Гірники переконані, що переписка і зустрічі з керівництвом ДП “Львіввугілля” і державними високопосадовцями (з Міністром, Прем’єром, Президентом) не приносять жодних змін і результатів.

Читати також:  Шахтарям Львівщини повертають заборговані за вересень-жовтень зарплати

До шахтарів вийшов голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він висловив розуміння, підтримку та солідарність із шахтарями. Він запевнив, що звернення Олега Турчина передасть Уряду і поінформує про це прем’єр-міністра, міністра енергетики Ігоря Насалика.

Про це повідомляє також прес-служба Львівської облдержадміністрації. Олег Синютка прокоментував ситуацію:

«Сьогодні ми передамо звернення Уряду України та Президентові і, в залежності від того, яка буде реакція на проблему, будемо далі працювати над цим питанням. Цю проблему ми усвідомлюємо і, так само, як і по засобах захисту ми разом із профспілками дотиснули свою позицію, і по підняттю заробітної плати, переконаний, що вирішимо спільно проблему із виплатою зарплати за видобуте вами вугілля».

Додамо, що вчора прес-служба ДП “Львіввугілля” повідомляла, що на рахунки підприємства надійшли кошти від реалізації вугільної продукції, скеровані на виплату заробітної плати в розмірі 10% за вересень 2018 року. Загалом за вересень 2018 року буде виплачено 30%.

Читати також:  Шахтарі у Львові припинили голодування

Нагадаємо, цього тижня шахтарі оголосили про безстрокову акцію протесту і перекриття однієї з доріг на Львівщині, однак згодом відмовились від перекриття дороги.

556 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up