У Львові відбудеться фестиваль сучасної бандури (детальна програма)

Lviv Bandur Fest – це музично-освітньо-просвітницький захід, що об’єднує музикантів, які грають на бандурі у різних стилях (етно, рок, класика, джаз, експериментальна музика, естрадна музика). Також він є платформою для обміну досвідом та освіти молодих бандуристів.

Сьогодні про це йшлося на прес-конференції, – повідомляє кореспондент Syla.news.

«Цим фестивалем я хотіла сколихнути українську публіку і змістити образ бандури в свідомості людей. Хоча слухачі вже почали підозрювати про те, що бандура – це цілком сучасний, а не традиційний інструмент, проте коли спитаєте навіть музикантів, які не бандуристи – вони про бандуру будуть мати досить стереотипне уявлення, я вже не кажу про людей, які далекі від музики. В Україні є повага до образу бандури, але не до самого інструменту. Бо повага – це значить обізнаність, цікавість, активність. А у нас бандуру люблять пасивно – тобто кажуть, що люблять, але ходять на інші концерти», – розповіла арт-директорка Lviv Bandur Fest Анaстасія Войтюк.

Цього року для проведення фестивалю сучасної бандури обрали кілька основних локацій: Львівська Національна філармонія, Львівський академічний обласний театр ляльок, Львівський кіноцентр (Lviv Film Center), Кінопалац «Коперник», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка , ресторан MolodeZeleno.

Родзинкою фестивалю буде унікальне потужне бандурно-барабанне шоу у Львівській філармонії 9 листопада о 19:00 годині. Учасники – відомі бандуристи: засновники фестивалю сучасної бандури гурт TROYE ZILLIA презентуватиме на концерті свій новий альбом у стилі world music під назвою «Flora & Fauna».

Також на концерті гратимуть найкрутіші групи та виконавці, а це – київський гурт KRUТЬ із солісткою Мариною Круть, яка є фіналісткою телевізійного шоу Х-фактор, Роман Гриньків та проект БандураПро. До слова, Роман Гриньків грав із відомими світовими музикантами, такими як Аль Ді Меола, Боббі Макферрін та ін. Тарас Яницький презентує бандуру у супроводі ірландського барабану. Спеціальний зірковий гість – співак, теле- та радіоведучий Тарас Гаврик виконає найулюбленіші пісні під супровід бандури. Ведучою концерту буде Любов Ступчук – тележурналістка, ведуча музичних новин і концертів.

Концерт сучасних бандургуртів у рамках Lviv Bandur Fest відбудеться 10 листопада о 19:30 у Lviv Film Center (вул. В.Великого, 14А). Сім гуртів зі Львова та України демонструватимуть бандуру, яка може бути надзвичайно різною і грати у стилях рок, інді, поп, фолк.

Читати також:  "Ми відкриті до співпраці з іншими містами", - організаторка Lviv Bandur Fest

Повернення до традицій, віднайдення власного «коріння» музичними засобами – на концерті «Back to the roots» виконавців  на старосвітських бандурах та кобзах у Львівському театрі ляльок 10 листопада о 16:30, а 11 листопада об 11:30 кобзарі та бандуристи зіграють концерт у храмі блаженного Климентія Шептицького, вул. Кривоноса, 1.

Унікальна нагода потрапити на концерт-презентацію авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів зі всієї України, за участю Оксани Герасименко, Марини Круть, Ярослава Джуся, Георгія Матвіїва, Анастасії Войтюк, Наталії Курило – 11 листопада, 18:30, Львівський театр ляльок.

Під час Lviv Bandur Fest бандуру можна буде не лише почути, а й повправлятись у грі на ній. Організатори підготували окрему програму майстер-класів. Буде все: від базових прийомів гри на бандурі до прийомів новітніх; від праці на сцені з бандурою харківською до особливостей застосування бандури електроакустичної. Проведуть майстер-класи відомі бандуристи.

Завершиться фестиваль відкритою вечіркою BANDURA MIX – де відомі львівські бітмейкери та діджеї із Vedel school зіграють разом із бандуристами у MolodoZeleno.

Детальна програма Lviv Bandur Fest 2018

7 листопада

15:00 – показ фільму «Поводир», реж. О. Санін. Lviv Film Center, вул. В. Великого 14а.

19:00 – Темний концерт: соціальний експеримент, за участі гурту “Три кроки в ніч”, Дім Франка, вул. І.Франка, 150-152.

8 листопада

18:00 – концерт виконавців на бандурах і кураторська екскурсія від авторки проекту Тетяни Шаленко по фотовиставці «Слідами болю та тріумфу» (фрагменти історії та уривки споминів). Lviv Film Center , вул. В. Великого 14а.

9 листопада

19:00 – Бандурно-барабанне шоу за участю відомих бандуристів: Troye Zillia, KRUTЬ, Роман Гриньків та проект БандураПро, Тарас Яницький. Спеціальний гість – Тарас Гаврик. Львівська Національна Філармонія, вул. Чайковського, 7.

10 листопада

16:30 – “Back to the roots”, концерт виконавців на старосвітських бандурах та кобзах. Львівський театр ляльок , пл. Данила Галицького, 1.

19:30 – Концерт сучасних бандургуртів: Moreli band (Львів), LiveN (Чернігів), Riverland (Дніпро), BanduraMen (Київ), Три кроки в ніч (Львів), Барви Львова (Львів), Елегія струн (Тернопіль). Lviv Film Center, вул. В. Великого 14а.

Читати також:  Фестиваль сучасної бандури у Львові

11 листопада

11:30 – Концерт на старосвітських кобзах та бандурах у храмі бл. Климентія Шептицького, вул.Кривоноса, 1.

15:00 – Показ фільму “Поводир” та розмова про можливості діалогу між традиційним та сучасним світом бандури. Кінопалац “Коперник”, вул. Коперника, 9.

18:30 – Концерт-презентація авторських нотних збірок для бандури від відомих бандуристів. Львівський театр ляльок , пл. Данила Галицького, 1.

21:00 – Вечірка Bandura MIX MolodоZeleno, вул. Газова, 20.

Вхід на всі події фестивалю безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Майстер-класи

7 листопада

15:00-16:00 – бандурквест «Бандура в сучасній музиці». Львівська обласна бібліотека для дітей, вул. В. Винниченка, 1

8 листопада

11:30-13:00 – Оксана Герасименко «Базові прийоми гри та основні методичні засади звукоутворення на бандурі». Львівська державна дитяча музична школа №1 ім. А.Кос-Анатольського, вул. Гнатюка, 5/7.

16:00-17:30 Анастасія Войтюк «Праця на сцені з електроакустичною бандурою», Дмитро Губ’як «Презентація Львівської електроакустичної бандури». Lviv Film Center, вул. В. Великого, 14А.

9 листопада

14:00- 15:00 – Тарас Лазуркевич «Сучасна інтеграція харківської бандури, як один з факторів розвитку бандурного мистецтва України». Львівська національна музична академія ім. Миколая Лисенка, вул. Нижанківського, 5.

15:30-17:00 – Роман Гриньків «Авторська музика та імпровізація». Львівська національна музична академія ім. Миколая Лисенка, вул.О.Нижанківського, 5. Малий зал.

10 листопада

11:30-12:30 – Оксана Герасименко «Особливості інтерпретації творів Оксани Герасименко». Львівський музичний коледж імені С. Людкевича, площа Шашкевича, 5, малий зал.

13:00 -15:00 – Марина Круть «Втеча від стереотипів. Імпровізація, як спосіб мислення». Львівська державна дитяча музична школа №8, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 11.

15:00-16:30 – Марина Залізняк, Софія Аль-Хадіді та Юлія Васюк. Як навчати дошкільнят гри на бандурі» та «Академічна методика народного вокалу». Львівська державна дитяча музична школа №8, вул. Бориса Антоненка-Давидовича, 11.

11 листопада

13:00-14:00 – Георгій Матвіїв «Новітні прийоми гри на бандурі, як ознака сучасного бандурного репертуару», вул. Котляревського, 13. Muzcool.

15:00 -16:00 – Ярослав Джусь “Сучасна бандура – історія успіху”. Школа кобзарського мистецтва Дзвіночок, ЦТДЮГ Погулянка, вулиця Вахнянина, 29.

Вхід на всі майстер-класи є безкоштовним за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Марта Лазарчук, Syla.news

576 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up