У Львові розпочали штрафувати водіїв за неправильно припарковані авто

У четвер, 1 листопада, у Львові розпочали роботу інспектори з паркування, які штрафують водіїв неправильно припаркованих авто. Наразі вже п’ять інспекторів паркування приступили до роботи в центральній частині міста.

Учора, 31 листопада, у Львові завершився конкурс на посаду інспекторів паркування. За його результатами було відібрано 5 інспекторів із 20 необхідних, що мають працювати у кожному районі міста.

Згодом міськрада планує продовжити набір. Відомо, що пріоритет надаватимуть претендентам із юридичною освітою.

На початку жовтня інспектори-стажери разом із поліцією залишали на склі неправильно припаркованих автівок попередження про вид порушення і штраф, передбачений законом, однак не штрафували.

За законом, в їх обов’язки входитиме визначати вид порушення, робити 4 фотографії з прив’язкою до геолокації та виписувати повідомлення про штраф. Далі повідомлення мають друкувати на мобільному принтері та залишати на склі автомобіля (проте поки що їх виписуватимуть уручну). Водночас інформацію про штраф також надсилатимуть водієві або власнику авто за місцем реєстрації.

Так, якщо порушення передбачає евакуацію машини, інспектор викликатиме евакуатор, що забере авто на один зі штрафмайданчиків міста. Аби повернути своє авто, водій має зателефонувати на оперативну лінію 102, повідомити про зникнення та дізнатись куди й чому евакуювали автомобіль.

Інформацію про реєстрацію авто інспектор зможе отримати з єдиної бази даних сервісного центру МВС (якщо автомобіль має українську реєстрацію) та з бази доступу прикордонної служби (про машини з іноземною реєстрацією).

Наразі вже визначена ціна штрафів за неправильне паркування:

  • за паркування у межах дії знаку «зупинка заборонена» — 255 грн;
  • за паркування на проїжджій частині або на виділеній смузі руху — 510 грн + евакуація;
  • за паркування у межах дії знаку «стоянка заборонена» — 255 грн;
  • за зупинку або стоянку на проїжджій частині або на виділеній смузі руху — 510 грн + евакуація;
  • за несплату за паркування на парковці — 20-кратний розмір вартості однієї години паркування;
  • за паркування на чужому місці — 30-кратний розмір вартості однієї години паркування;

Однак, якщо водій сплатить штраф упродовж 10 днів, його вартість становитиме 50% від загальної суми.

Нагадаємо, 27 вересня в Україні набуде чинності новий Закон “Про реформування сфери паркування транспортних засобів”. На підставі норм цього закону на базі управління безпеки міста Львова буде створено відділ інспекторів, які матимуть право приймати рішення щодо штрафування за порушення правил зупинки.

Syla.news

304 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up