У Самборі побудують меморіал жертвам нацистів

У Самборі побудують меморіал жертвам нацистів

Меморіальний парк “Пам’ятай” створюють за підтримки Посольства Канади, авторами проекту є архітектори з Вашингтона.

Про це йдеться на офіційному сайті Самбірської міської ради.

Екуменічний меморіальний парк створять на місці міського кладовища, де поховані люди різних національностей, які були закатовані під час нацистської окупації. Зараз на цьому місці майже немає розпізнавальних знаків, що підтверджуюють захоронення.

Ініціатором створення меморіального комплексу  виступила єврейська громада Канади, зокрема виходець зі Самбора Марк Фрайман. Авторами проекту є Міріам Гусевич та Пітер Майлс зі столиці США, Вашингтона.

Читати також:  Міжнародний меморіал у Самборі: прогрес та труднощі у реалізації

На цьому місці в роки німецької окупації Самбора розстрілювали євреїв, українців, поляків та ромів. Відтак меморіал має на меті вшанування жертв різних національностей. Ідею спорудження меморіального парку підтримали  Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (УПЦ КП).

Сторони причетні до спорудження Меморіального парку “Пам’ятай” мають намір почати роботи цього року.

 

Завтра, 1 листопада у Самборі відбудеться церемонія пам’яті з нагоди 75 роковин масових розстрілів євреїв нацистами.  Початок о 14:00 на єврейському цвинтарі.

2 листопада у Львові, в готелі “Дністер” на Міжнародній конференції Лімуд, та в рамках візиту в Україну, відбудеться виступ видатного канадського фахівця з публічного права, адвоката, професора Марка Фраймана. Об 11:00 у львівському Прес-клубі відбудеться також прес-конференція присвячена 75 річниці масових розстрілів нацистами євреїв у Самборі та створення Меморіального парку “Пам’ятай”. На прес-конференції виступлять адвокат, професор Марк Фрайман, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, священик УГКЦ, професор отець Петро Галадза, директор Київської міської єврейської громади Анатолій Шенгайт.

Читати також:  У Львові будують Меморіал пам'яті Небесної Сотні

 

520 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up