Рева вважає, що субсидії  - єфективніший механізм, ніж дотування "Нафтогазу"

Рева вважає, що субсидії – єфективніший механізм, ніж дотування “Нафтогазу”

Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що надання адресної державної підтримки у вигляді субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є набагато ефективнішим механізмом, ніж адміністративне регулювання цін на енергоносії.

Причина цьому – зниження ціни, нижчої від ринкової, вимагає подальшого фінансування різниці з державного бюджету, тобто, коштом платників податків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

У 2014 році, до розширення програми житлових субсидій та зі зниженням ціни нижче ринкової, держбюджет компенсовував втрати “Нафтогазу” в обсязі 114 мільярдів гривень на рік. Усі отримували начебто дешевий газ, а потім усі разом платили його справжню ціну, але через бюджет. У цьому році на субсидії витрачається близько 50 мільярдів гривень, що вдвічі менше, ніж коли ми дотували Нафтогаз”, – заявив Андрій Рева.

І додав, що сьогодні ці кошти через субсидії потрапляють до тих, у кого низькі доходи, а дотування ціни на газ знижувало ціну для усього населення, включно з тими, хто має усі можливості самостійно сплачувати.

“В інформаційному просторі з’являються маніпуляції щодо значної кількості отримувачів субсидії, але цей аргумент не може свідчити про ефективність, чи неефективність програми житлових субсидій у порівнянні з адміністративним регулюванням тарифів, оскільки зниження цін до рівня нижче ринкового потребує подальшої компенсації для усіх ста відсотків населення, включно з власниками елітної нерухомості”.

Нагадаємо, з 1 листопада в Україні на 23,5% зросте вартість газу. Голова уряду пообіцяв, що останнє підвищення цін на газ до 8 550 гривень стане остаточним та закріпиться.

Після цього проти підвищення цін на “блакитне” паливо у Львові пікетували мешканці.

Також оскільки НАК “Нафтогаз України” з 1 грудня отримає право відключати тепломережі взимку, посилаючись на борги, відключення котелень у морози може стати причиною техногенної катастрофи та значних матеріальних збитків, наголосили у “Львівгаз”.

 

 

400 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up