Немає зарплати - не буде проїзду. Шахтарі перекриють трасу Львів-Рава-Руська на знак протесту

Немає зарплати – не буде проїзду. Шахтарі перекриють трасу Львів-Рава-Руська на знак протесту

Цього місяця робітники гірничої промисловості отримали лише 10% від своєї заробітної платні. У відповідь на це шахтарі ДП «Львіввугілля» 1 та 2 листопада перекриватимуть дорогу міжнародного значення Львів – Рава-Руська. 

Вчора Незалежна профспілка гірників України оприлюднила на своїй Facebook-сторінці звернення до директора державного підприємства “Львіввугілля” та представників влади області. У документі попереджають про перекриття дороги, що триватиме два дні.

Дорогу “Львів-Рава-Руська” перекриватимуть завтра 1 листопада і у п’ятницю 2 листопада з 10:00 до 12:00 у районі села Добросин Жовківського району. Крім того, запланований пікет Львівської облдержадміністрації. Лист із відповідним зверненням гірники направили т. в. о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Олегу Акімову, міністру енергетики і вугільної промисловості Ігорю Насалику, Голові Львівської ОДА Олегу Синютці та Начальнику поліції Львівської області Валерію Середі.

“У зв’язку із ситуацією, яка складається в шахтарських колективах ДП”Львіввугілля”, внаслідок невиплати поточної заробітної плати за вересень 2018 року, в зв’язку із брехнею наших керівників щодо виплати заробітної плати, при невиконанні протокольного рішення спільного засідання профспілок і адміністрації Львівської ОДА, ДТЕК, ПАТ “Львівська вугільна компанія”. Ми залишаємо за собою право розпочати безстрокову акцію протесту”, – йдеться у листі.   

Разом з тим, перекриття дороги є акцією солідарності львівських гірників з лисичанськими шахтарями, які вже дванадцяту добу перебувають під землею, вимагаючи виплати заробітної плати.

Читати також:  Компанія ДТЕК заявила, що не має боргів перед шахтарями державних шахт Львівщини

За повідомленням прес-служби ДП “Львіввугілля”, оприлюдненим  у понеділок 29 жовтня, на рахунки ДП “Львіввугілля” надійшли кошти, що скеровані на виплату заробітної плати працівникам держпідприємства в розмірі 10% за вересень поточного року. Кошти надходять на особові рахунки працівників держпідприємства.

Як повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації, керівники профспілкових організацій ДП “Львіввугілля” зустрілися у вчора, 30 жовтня, із головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою.

Читати також:  Шахтарям Львівщини виплатять зарплату за жовтень

Під час зустрічі було порушено питання виплати заробітної плати гірникам, у зв’язку із заблокованими рахунками, та фінансування вугільної галузі, забезпечення шахт засобами індивідуального захисту, використання гірничо-добувного обладнання та інвестування коштів в модернізацію.

Шахтарі заявили про прийняте рішення звернутись до Президента, уряду та Верховної Ради з приводу рішення сесії Червоноградської міської ради про доцільність перебування на посаді Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.

Варто зазначити, що сьогодні Президент України Петро Порошенко доручив Уряду вирішити нагальні проблеми, пов’язані з вугільної галуззю, про що інформує голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй Facebook-сторінці.

Нагадаємо, у серпні Порошенко підписав Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, яким передбачається погасити заборгованості із виплати зарплати шахтарям. 

Наталія Козак, Syla.news

 

 

 

511 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up