Кандидатське СЕРЕДовище. Стартові умови

Кандидатське СЕРЕДовище. Стартові умови

Щосереди для інформаційної агенції Syla News я аналізуватиму особливості президентської кампанії в Україні. І почнемо ми з головних особливостей нинішньої.

Головна з них – президентські вибори пройдуть в умовах усвідомлення мільйонами українців втрати Криму на невизначений термін та тривалості конфлікту на Донбасі. Починаючи з 2014 року, Україна та її громадяни перебувають у стані стресу, чим вправно користуються популісти та маніпулятори. На жаль, ця ситуація накладається на загальноєвропейський тренд популізму та консерватизму, на виході отримуємо кумулятивний ефект.

Війна на Донбасі суттєво змінила українське суспільство. Ми ще не остаточно усвідомлюємо зміст цих перетворень, проте стресова ситуація в масштабах країни проявила справжні риси багатьох. Озирніться навколо – і ви побачите підтвердження цієї тези. Хочу наголосити, що наявність кількох сотень тисяч учасників бойових дій – це абсолютно новий чинник у президентській кампанії, вплив якого ще доведеться оцінити та врахувати як фаворитам, так і виборцям.

Ці вибори пройдуть без «заповідника Януковича», адже анексія Криму та війна на Донбасі зруйнували кількамільйонний сегмент виборців, для яких він залишався «своїм» за будь-яких умов. Це означає, що можливість реваншу «героїв вчорашніх років» мінімізовано, і до нього можуть призвести лише фатальні помилки тих, хто називає себе представниками демократичного табору.

Хоча Україна – парламентсько-президентська республіка, проте вибори глави держави залишаються головною подією п’ятирічки. Той факт, що вибори Президента України пройдуть за п’ять років після попередніх, до речі, свідчать про певний ефект стабілізації ситуації всередині України. Багато парламентаріїв будуть якщо не претендувати на посаду президента, то братимуть активну участь у виборчій кампанії навесні 2019-го з прицілом на майбутні парламентські перегони. Тому треба розглядати їх як у комплексі.

Ще одна особливість – президентська кампанія фактично стартувала за 15 місяців до дати голосування, і це унікальна ситуація для України. Країна, яка перебуває в умовах кризи та перманентного конфлікту на Донбасі, протягом тривалого часу живе та житиме виборами першого серед рівних. Про інші особливості «великих перегонів» – у наступному СЕРЕДовищі.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

 

674 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up