Фейсбучність парламентських політсил на Львівщині: хто найактивніший

Фейсбучність парламентських політсил на Львівщині: хто найактивніший

Громадянська мережа “ОПОРА” проаналізувала офіційні Facebook-сторінки львівських осередків парламентських політичних сил.

Про це повідомляє Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА.

дослідження тривало з лютого по липень 2018 року (період роботи восьмої сесії поточного скликання Верховної Ради). Завдяки контент-аналізу було з’ясовано структуру і зміст повідомлень, опублікованих на сторінках львівських осередків політичних сил: БПП “Солідарність”, ВО “Батьківщина”, Народний Фронт, Об’єднання “Самопоміч”, “Опозиційний Блок”, Радикальна партія Олега Ляшка.

Однак активність обласних партійних осередків у Facebook суттєво відрізняється. Загальна кількість проаналізованих дописів 1434. Так, найбільше дописів на своїй сторінці за цей період зробив обласний осередок ВО “Батьківщина”, – 36 % від загальної кількості зафіксованих. Вдвічі менше дописів на сторінках “Народного Фронту” та Радикальної партії (по 16 % від загальної кількості). Приблизно така ж кількість у БПП “Солідарність” (15 %) і Об’єднання “Самопоміч” (14 %). Найменше повідомлень на львівській сторінці “Опозиційного блоку” (3%), що проводить ледь помітну роботу у публічному просторі Львівщини, і соціальні мережі не є винятком.

Для аналізу сторінок місцевих осередків парламентських партій були обрані такі показники:
• формат медійного контенту: текст, зображення, відео;
• рівень тематики медійного контенту: національний, локальний або змішаний (поєднує національну і локальну тематику);
• тематичний аналіз за 25-ма категоріями (сформований за принципом групування усієї сукупності повідомлень за змістом);
• активність користувачів Facebook: вподобання, поширення і коментарі.

Читати також:  Facebook запустив власну систему електронних платежів

Найпопулярнішим форматом є зображення, – 43 % усіх публікацій. Рідше використовують текстові повідомлення (33 %) та відео (24 %). Найчастіше зображення на досліджених сторінках публікували ВО “Батьківщина” і “Народний фронт”.

Менш популярними є текстові дописи. Їх найчастіше робили сторінки ВО “Батьківщина”, трохи рідше БПП “Солідарність”, Радикальна партія Олега Ляшка і “Опозиційний блок”.
А відеоматеріали найчастіше використовували ВО “Батьківщина” і Об’єднання “Самопоміч”.
Щодо рівнів тематики медійного контенту, то більше половини публікацій (52 %) стосуються питань національного рівня, локальні теми відображено у 47% дописів. Лише 1% дописів є актуальними як для Львівщини, так і для всієї України (змішані).
Тематика національного рівня найчастіше з’являється на сторінках “Опозиційного блоку” (98 %), “Народного фронту” (83 %) та ВО “Батьківщина” (62 %). Водночас на темах локального рівня зосереджуються в Об’єднанні “Самопоміч” (84 %), БПП “Солідарність” (72 %) та Радикальній партії Олега Ляшка (54%).
Показник активності відвідувачів у кожної з партій показник активності відвідувачів суттєво відрізняється. Найбільша активність спостерігається в сторінок осередків ВО “Батьківщина” та Об’єднання “Самопоміч”. Помітно нижчі показники взаємодії мають сторінки Народного фронту, партії БПП “Солідарність” і Радикальної партії Олега Ляшка. Практично жодної активності не демонструє сторінка “Опозиційного блоку”.
Загалом, львівські партійні осередки достатньо активно використовують Facebook поруч із традиційними інструментами донесення та поширення інформації. Якщо не брати до уваги сторінку Опозиційного блоку, то львівські осередки достатньо активно використовують Facebook, хоч і не завжди системно та вдумливо.
Найвищу активність у мережі Facebook демонструє сторінка львівського осередку ВО “Батьківщина”. Зокрема йдеться про такі показники та характеристики як охоплення аудиторії, активність користувачів, кількість публікацій. Якщо розглядати відносні показники, то активними також є сторінки Об’єднання “Самопоміч”, “Народного фронту” та партії БПП “Солідарність”. Варто зауважити, що сторінки цих трьох партій суттєво відрізняються одна від одної за структурою і комунікативними стратегіями, – підсумовують аналіз в “ОПОРІ”.
580 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up