Трамп хоче скасувати автоматичне надання громадянства США за народженням

Трамп хоче скасувати автоматичне надання громадянства США за народженням

Президент США Дональд Трамп планує скасувати порядок надання американського громадянства «за правом ґрунту». Про це він заявив у одному зі своїх інтерв’ю.

«Це безглуздо, що ми єдина країна в світі, де людина може приїхати на територію держави, народити дитину, і ця дитина стає громадянином на 85 років з усіма привілеями. Це смішно, і цьому треба покласти край», – вважає Трамп.

Про надання громадянства за правом народження ідеться у чотирнадцятій поправці до Конституції США, яка прийняли у 1868 році. Право поширюється на дітей-негромадян США, які народжуються на території країни.

Трамп вважає, що відмінити цю поправку можна Указом президента спільно з рішенням Конгресу.

Громадянство “за правом ґрунту”, тобто за народженням, надається в багатьох країнах світу, наприклад, Канаді, Аргентині, Чилі, Перу, Панамі, Уругваї, Гватемалі та інших.

“У США існує ціла мережа фірм, що забезпечують народження дітей у Сполучених штатах заради громадянства. Я знаю не одну киянку, яка скористалась такою можливістю і тепер мешкає у США”, – розповів політичний експерт Костянтин Матвієнко у прямому ефірі “Еспресо”.

Він пояснює, що дуже часто у цей спосіб громадянами країни намагаються стати жителі “нижчих” країн.

“Народження дитини у США – це “квиток” у цивілізований світ і часто його беруть громадяни країн третього сорту”, – додав експерт.

Він стверджує, що таким чином США намагається вберегти країну від різного роду терористичних актів, створення анклавів, тощо, які приносять із собою переселенці.

До того ж, США відноситься до країн із високим приростом народжуваності, тому не потребує поповнення з інших країн.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що влада зобов’язана посилити закон про смертну кару після інциденту зі стріляниною в Піттсбурзі.

Наталія Козак, Syla.news

399 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up