"Львівгаз" попереджає про ризик відключень опалення через дії національного монополіста

“Львівгаз” попереджає про ризик відключень опалення через дії національного монополіста

НАК “Нафтогаз України” з 1 грудня отримає право відключати тепломережі взимку, посилаючись на борги. Відключення котелень у морози може стати причиною техногенної катастрофи та значних матеріальних збитків. Право відключати тепло надано Нафтогазу Кодексом газотранспортної системи.

Про це йшлося сьогодні на прес-конференції, – повідомляє кореспондент Syla.news

ПАТ “Львівгаз” транспортує природний газ до 70 теплових комунальних підприємств області. Компанія має здійснювати відключення тепловиків на підставі письмового доручення НАК “Нафтогаз України”. Припинення газопостачання котелень змусить мерзнути в оселях майже 250 тисяч споживачів області. А збитки можуть у рази перевищувати саму суму заборгованості.

ПАТ “Львівгаз” оперативно інформуватиме місцеві органи влади, підприємства теплокомунальної енергетики (ТКЕ), регулятора, спільноту про отримання подібних письмових доручень “Нафтогазу” впродовж зими.

“Державний регулятор, НКРЕКП, відхилила вимогу операторів газорозподільчих мереж не відключати тепломережі за дорученням “Нафтогазу”. Відповідно, якщо протягом трьох днів після отримання доручення “Нафтогазу” на відключення, теплові мережі не врегулюють відносини з державним  монополістом, ми будемо змушені розпочати заходи з припинення газопостачання на об’єкти”, – зазначив Голова Правління ПАТ “Львівгаз” Юрій Войсович.

ПАТ “Львівгаз” не продає природний газ та не отримує кошти за нього. Єдиним оптовим постачальником газу для населення та постачальником для тепломереж є НАК “Нафтогаз України”. ПАТ “Львівгаз” доставляє паливо споживачу і отримує тариф за доставку газу і обслуговування мереж в розмірі 71 копійка за кубометр. Як оператор газорозподільчих мереж, ПАТ “Львівгаз” зобов’язаний припиняти газопостачання споживачу при письмовому зверненні його постачальника.

“Нас, як газорозподільну компанію, в даній ситуації використовують лише як інструмент для виконання рішень НАК “Нафтогаз України”. Відповідно до роз’яснень НКРЕКП, ухилення “Львівгазу” від відключень тепломереж за дорученням НАК “Нафтогаз України” може мати ознаки зловживань монопольним становищем”, – припускає Юрій Войсович.

Вимушені припинення газопостачання підприємствам ТКЕ можуть мати непередбачувані наслідки технічного характеру. Адже, якщо система опалення буде виведена з ладу, то можуть бути пошкоджені і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема, також і в оселях споживачів.

Марта Лазарчук, Syla.news

604 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up