Особиста ефективність. Прості кроки, що ведуть до успіху

Особиста ефективність. Прості кроки, що ведуть до успіху

В сучасному світі особиста ефективність виходить далеко за межі методик для підвищення успіху в професійній діяльності. Перш за все – це результативність  життя, і, як наслідок, – самореалізація та відчуття задоволеності власним життєвим вибором.

Про особисту ефективність ми замислюємося тоді, коли справ більше, ніж фізичної можливості з ними впоратися. Що ж таке особиста ефективність?

Це – результативне досягнення ваших особистих цілей. Ключове слово – «ваших». Ви можете бути організованими, відмінно все встигати, домагатися результатів, але не досягнете своїх глобальних цілей, тому що виконували завдання, які для вас нічого не значили, отримували непотрібні знання і досвід.

Від якості і швидкості прийнятих рішень залежатиме майбутній результат. Велику роль відіграють не тільки риси характеру і корисні звички, але і можливість швидкого налагодження корисних зв’язків.

Особиста ефективність може описуватися трьома простими категоріями:

  • чітке бачення мети і завдання;
  • вміння налагоджувати «корисні» знайомства;
  • вміння грамотно розпоряджатися мають ресурсами (час, фінанси, здоров’я тощо).

Звичайно ж, роль кожного фактора велика, а тому розвиток кожної з них вимагає певних тимчасових витрат.

Перший крок

Оцінка поточного стану ефективності неможливе без правильного бачення цілей. Треба взяти чистий аркуш паперу або щоденник, записати в ньому перелік цілей. Треба записувати все так, як ніби все заплановане вже здійснилося. Такий підхід дійсно допомагає вибудовувати в голові шлях дій до мети.

Особиста ефективність. Прості кроки, що ведуть до успіху

Перед початком реалізації якогось завдання поставте собі два питання: «навіщо мені це потрібно» і «як це робити максимально ефективно». Перший допоможе відразу відсікти те, що не є вашою реальною потребою, і значно підвищить вашу загальну особисту ефективність. Другий – скоротить час на використання заздалегідь невірної стратегії при реалізації завдання.

Другий крок

Успішно досягти особистих цілей можна за допомогою інших людей. Адже ефективність спільної роботи підвищується в кілька разів. Спілкування допомагає набувати корисні зв’язки та розширює світогляд. Окрім того, під час спільної роботи підвищується ефективність, якщо робота виконується без примусу, а на основі взаємної довіри.

Особиста ефективність. Прості кроки, що ведуть до успіху

Отже, на особисту ефективність впливає кількість, якість спілкування та вміння налагоджувати з оточуючими стосунки, засновані на довірі.

Третій крок

Особиста ефективність передбачає не просто високу зайнятість, а раціональний розподіл власного часу. Якщо справа, якою ви займаєтеся протягом великого проміжку часу, не приносить очікуваного результату, треба переглянути поточний підхід до її виконання або повністю відмовитися від неї.

Більше того, якщо ви уже вмієте оперувати своїми комунікативними навичками, ефективно працювати в команді, добиватись певних результатів, в сучасному світі телефон, месенджери, електронна пошта та ще десятки інших чинників усе одно щодня завдають нищівних ударів по нашій продуктивності. Тому що особиста ефективність – це і є вміння швидко розпоряджатись своїми ресурсами задля досягнення успіху.

Особиста ефективність. Прості кроки, що ведуть до успіху

Пропонуємо вашій увазі 7 способів, які допомагають не поспішати, але все встигати, працювати і заробляти.

1. Щоденне планування

16-й президент Америки Авраам Лінкольн якось сказав, що, якби у нього було шість годин, щоб зрубати дерево, то перші чотири з них він витратив би на заточку сокири. Робота без конкретної мети – безглузда, тому перш, ніж приступити до неї, складіть план дій на день. Приділіть 15 хвилин, щоб накидати на папір свої поточні завдання, а потім проранжувати їх за важливістю. Після цього можете сміливо братися за справу. Багато хто сприймає планування як марнування часу, але ті, хто користується ним, знають, наскільки воно збільшує професійну продуктивність.

2. Пріоритетність

В добі занадто мало часу, щоб все встигати, тому в роботі важливо розставляти правильні пріоритети. Намагайтеся виконувати найбільш термінові і важливі завдання в першу чергу. Плануйте не більше 3 великих і не більше 5 маленьких справ на день.

3. Робота повинна вартувати хоча б пачки сірників

Не варто розтрачуватися на безглузді і неважливі справи. Уявіть, скільки часу у вас з’явиться, якщо ви викинете зі свого графіка рутинні і нікому не потрібні завдання.

4. Потік

Як зазначалося вище, постійні відволікання руйнують особисту ефективність. Щоб працювати продуктивно, необхідно потрапити в стан потоку. Для цього знайдіть затишне місце (кабінет або кафе неподалік від офісу – не важливо) і з головою поринете в процес. При цьому однотипні завдання слід групувати разом і вирішувати їх блоками.

5. Електронна пошта

Для багатьох відкрити з ранку «Gmail» – завдання номер один. Адже це «дрібниця», не займе більше десяти хвилин. Тим часом, більшість бізнес-коучів радять перевіряти пошту один раз в день в один і той же час. При цьому не слід робити цього раніше 11 ранку – початок дня краще витратити на рішення своїх, а не чужих, першорядних завдань.

6. Робота на результат

Яка ваша мета? Чого ви хотіли б домогтися до кінця року? Дивно, але мало, хто може чітко відповісти на ці питання. Визначтеся, чого ви хочете (запустити стартап, отримати підвищення, збільшити заробіток і т.д.) і впевнено йдіть до поставленої мети, приділяючи роботі над нею не менше трьох годин на день.

7. Дедлайни

Багато хто сприймає «крайні терміни» як щось жахливе, так як, якщо в них не вкластися, будуть неприємності. Насправді дедлайни прекрасно дисциплінують, а значить, допомагають досягати цілей. Беручись за ту чи іншу справу, обов’язково вказуйте час його початку і закінчення. Знаючи термін закінчення роботи, вам буде легше планувати і розподіляти свої сили і час. Але будьте обережні – не ставте дедлайни «із запасом». Пам’ятайте: робота заповнює весь виділений на неї час (закон Паркінсона).

А що, якщо не вдається?

Дотримуючись цих рекомендацій і підвищивши особисту ефективність, ви зможете працювати менше, а досягати більшого. Якщо ж відчуваєте, що вам потрібен наставник – той, хто допоможе визначити цілі та пріотрітети, а ще – розробити правильне планування та розвинути комунікативні навички, подолати страхи й невпевненість – краще звернутись до спеціалістів.

У Львові майстер-клас “Особиста ефективність” відбудеться 31 жовтня в приміщенні навчального центру Progressio. Заняття проведе сертифікований бізнес–тренер Тетяна Томчишин, у якої 5 років тренерської практики в провідних компаніях України, понад 300 проведених живих тренінгів та 11 років досвіду роботи у продажах.

 

 

 

1555 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up