У Генасамблеї відмовились розглядати російський ракетний договір

У Генасамблеї відмовились розглядати російський ракетний договір

В ООН відмовилися обговорювати російський проект резолюції про ракетний договір.

Про це повідомляє DW.COM.

Відомо, що пропозицію Москви підтримала лише 31 держава зі 140. Натомість низка країн вважає, що цією темою повинна опікуватися не Генеральна асамблея, а Рада Безпеки ООН.

Профільний комітет Генеральної асамблеї ООН відмовився пропонувати для обговорення Генасамблеї представлений Росією проект резолюції, яка закликає зберегти Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.

Проти внесення документа до порядку майбутніх дебатів висловилися 55 держав, 31 було “за”, ще 54 – утрималися. Представники країн, що утримались, відзначили, що ця тема входить радше до компетенції Ради Безпеки ООН.

Президент США Дональд Трамп 20 жовтня заявив про намір розірвати з Росією договір про РСМД. При цьому Трамп допускає можливість укладення нової угоди, якщо її третім учасником стане Китай.

Натомість Вашингтон звинувачує Москву в порушенні Договору про РСМД через розробку крилатої ракети наземного базування 9M729 для комплексу “Іскандер”. У США вважають, що ця система потрапляє під дію договору, проте Москва це заперечує.

Росія також неодноразово звинувачувала Сполучені Штати в порушенні угоди через американські системи ПРО в Румунії.

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності підписали в 1987 році генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган. Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5,5 тисячі кілометрів, а також їхні випробування і розгортання.

Нагадаємо, Росія провалила запуск ракети «Союз МС-10», яка мала доправити нових космонавтів на Міжнародну космічну станцію.

Syla.news

314 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up