Від болю до оргазму: яка різниця між емоціями європейців та азіатців

Від болю до оргазму: яка різниця між емоціями європейців та азіатців

Учені з Великобританії розповіли про суттєву різницю у сприйнятті під час оргазму у європейців і азіатів. Хоча больові відчуття люди всіх національностей відчувають однаково.

“Люди часто використовують міміку для передачі повідомлення тим, хто їх оточує. Однак спостереження вказують, що вирази людей, які відчувають біль або оргазм, практично не відрізняються один від одного, що ставить під питання їхню роль”, – пояснюють вчені.

Аби виявити психологічні та культурні стереотипи більш точно, вчені вдалися до комп’ютерного моделювання – динамічного генератора міміки, який “збирає” різні вирази обличчя на основі 42 параметрів (руху щелеп, губних м’язів).

Відібравши найбільш характерні елементи міміки, дослідники створили на їхній основі кілька коротких анімаційних роликів.

Учасників експерименту просили спершу позначити різні вирази обличчя як “біль”, “оргазм” або “інше”, а потім оцінити позначену емоцію за ступенем очевидності – від дуже слабо вираженої до абсолютно однозначної.

 

Результати – досить переконливі: учасники чітко розділяли обидві емоції, повністю повторюючи їх. Всього взяли участь 80 людей – по 40 представників західної і східної культур.

Якщо ж вираз болю у європейців і азіатів виявився однаковим, то в сприйнятті міміки оргазму вони розійшлися.

На думку дослідників, це показує різницю двох культур щодо відкритого вираження захоплення і задоволення, що вважається прийнятною у суспільстві нормою.

“У західній культурі люди цінують позитивно-збуджені стани, такі як радісно-схвильована реакція і прояв ентузіазму, що часто асоціюється із широко розкритими очима і рухами рота. А люди азіатської культури цінують стриманий прояв почуттів, що часто виражається в легкій напівусмішці”, – пояснюють вони.

“Не таємниця, що оргазм відчувають по-різному (або не відчувають взагалі) не просто люди різних національностей, але й люди в принципі. Не дивно, що азіати та європейці візуально демонструють свої емоції по-різному, це помітно навіть під час перегляду банального порно” – коментує дослідження ведуча, журналіст Олена Концевич.

На її думку, великої різниці між відмінностями виховання та менталітету немає. Виявляється це в проявах емоцій під час оргазму, під час чайної церемонії чи світської бесіди. Відтак експерт стверджує, що не варто говорити про певну однотипність.

Марта Лазарчук, Syla.news

984 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up