Пікет проти підвищення тарифів на газ у Львові: що вирішили депутати облради

Пікет проти підвищення тарифів на газ у Львові: що вирішили депутати облради

Рішенням уряду від 19 жовтня 2018 року погоджено зміни до вартості тарифу на газ для населення. Так, з 1 листопада вартість блакитного палива зросте на 23 %. Сьогодні, 25 жовтня, під стінами Львівської обласної ради львів’яни пікетували проти такого підвищення.

Відповідно до рішення Кабміну, ціна для населення становитиме 8550 гривень за тисячу кубометрів. Традиційно глава уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу.

Депутати Львівської обласної ради вважають, що рішення уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для споживачів та порушення їх конституційних прав на достойний рівень життя.

Також деякі депутатські фракції вважають, що боргова політика уряду є неефективною і шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці.

Депутат Юрій Гудима зазначив, що за формулою  – зі 9 млрд 100 млн гривень від Загального фонду на Львівщину припадає 650 млн гривень на постачання газу для населення.

“За результатом слухання ми бачимо, що 4,5 млрд гривень з Державного фонду регіонального розвитку народні депутати зняли і їх було перенесено в розділ субвенція державного бюджету на здійснення запитів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Це неприпустимо. Це точно не призводить до розвитку територій”, – сказав він. 

Також він додав, що цього року на субсидії з Держбюджету було виділено 70 млрд 992 гривень.

“Збільшується вартість газу, натомість зменшується вартість субсидій”, – зазначив депутат. 

Протягом останніх трьох років тарифи на газ зросли щонайменше у 5 разів.  Паралельно з цим скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки.

Читати також:  Новий рік Львівщина почне з бюджетом

У зв’язку з цим депутати Львівської обласної ради вирішили звернутися до Президента України з вимогою скасувати “ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ та тепло”.

Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання були взяті багатомільярдні кредити, що збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд доларів. Проте наближається період виплати значної частини цього боргу. А співпраця з МВФ – один з інструментів стабілізації ситуації. Активізувати її можна лише при умові зміни тарифів на газ для населення.

Читати також:  Мешканці Знесіння вимагають припинити будівництво заводу на території міста

Серед інших вимог пікетувальників – врегулювати програму утеплення будинків, перерахунку субсидій, умов споживання тепла у багатоквартирних будинках та розширення фонду енергоефективності.

У сесійній залі депутатів попередили, що голосуватимуть за звернення до уряду з вимогою не піднімати ціну на газ для населення. Після обідньої перерви у сесії, у блоці звернень порядку денного сесії депутати обирали, за яку версію звернення вони голосуватимуть, – таких було три: від фракції ВО “Батьківщина”, від фракції партії “Об’єднання Самопоміч”, і версія узгоджена вчора головами всіх фракцій на спільному засіданні. Відтак, рейтинговим голосуванням як за основу звернення підтримали версію ВО “Батьківщина”з пропозиціями і доповненнями. Однак за нього проголосували 35 депутатів, відтак рішення про звернення до уряду – не прийнято. Після цього фракція ВО”Батьківщина” у повному складі залишила сесійну залу Львівської обласної ради.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України пообіцяв, що останнє підвищення цін на газ до 8 550 гривень за кубометр стане остаточним та закріпиться. Тобто ціна на паливо зростає на 23,5%.

Ірина Пилипишина, Семашко Юрій, Syla.news

 

 

 

935 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up