Грійся безпечно: як не отруїтись чадним газом

Грійся безпечно: як не отруїтись чадним газом

Від початку 2018 року через отруєння чадним газом загинуло 17 осіб. Натомість за 2017 рік зареєстровано 15 таких випадків.  Переважно їх причиною стає недбальство та порушення правил користування газовими приладами.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли представники ПАТ “Львівгаз”, – повідомляє кореспондент Syla.news.

За статистикою, у 50% випадків основною причиною трагедії стає неправильне користування котлами, 30% –встановлення газових колонок у ванній кімнаті та 20% – через неправильне користування пічним опаленням.

“У приміщенні, де встановлено газовий котел з відводом у комин, категорично заборонено встановлювати електричну витяжку, адже це основна причина всіх отруєнь. В такому приміщенні є два канали – димовий та вентиляційний. Якщо витяжка потужна, а вікна і двері герметично зачинені, а це так зазвичай у всіх: то повітря розріджується і утворюється так звана зворотна тяга”, – пояснив технічний директор ПАТ “Львівгаз” Павло Сербан.

У такому випадку витяжка починає починає затягувати в приміщення гази з димового каналу, а димові гази замість того, щоб вийти в атмосферу, потрапляють у приміщення і, як наслідок, людина отруюється чадним газом.

Також не допустимо, щоб в одному приміщенні функціонували одразу газовий котел чи колонка разом із електровитяжкою.

“З настанням холодів, коли люди починають активно грітись за допомогою газових приладів, ситуація лише погіршується. Лише від початку року зафіксовано 59 отруєнь чадним газом, із яких 17 – смертельні. Минулого року це 50 отруєнь і 15 летальних випадків”, – додав Павло Сербан.

Часто споживачі газу можуть навіть не підозрювати небезпеку. Чадний газ, який не має кольору та запаху, потрапляючи у кров, сполучається із гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом. Внаслідок цього людина може загинути від задухи.

Читати також:  Гості на весіллі у Новояворівську отруїлися продуктами з сальмонелою

Для того, аби вберегтись від отруєння чадним газом необхідно дотримуватись правил безпеки:

  1. Тримайте відкритою кватирку під час всього користування газовими приладами. Пам’ятайте, що за щільно зачинених вікон у холодну погоду обмежується циркуляція свіжого повітря. То ж при роботі газових приладів у повітрі підвищується концентрація шкідливих продуктів згоряння.
  2. Користуйтесь газовими приладами лише при наявності тяги у димоходах і вентиляційних каналах. Перевірити тягу потрібно перед включенням газових приладів за допомогою легкої смужки паперу. Для цього необхідно прикласти смужку паперу до отвору димоходу. Якщо смужка залишиться нерухомою – тяга в димоході відсутня. В такому випадку користуватись газовими приладами заборонено.
  3. Аби уникнути обмерзання оголовків димоходів та скупчення чадного газу в приміщенні, мешканцям володінь необхідно здійснювати огляд димових каналів не рідше одного разу на місяць у зимовий період та при різкому зниженні температури.
  4. Не користуйтесь електровитяжкою у приміщеннях, де працює газовий прилад, адже вона створює зворотну тягу через що утворений в процесі коріння чадний газ не виходить у димохід, а накопичується у приміщенні.
  5. Не користуйтесь газовими приладами при сильних поривах вітру, адже це може творити зворотну тягу.
  6. Використовуйте лише справні газові прилади зі справною автоматикою безпеки.
  7.  Не використовуйте газові прилади не за призначенням.
  8. Слідкуйте за технічним станом димових та вентиляційних каналів. Вони повинні бути цілими і незасміченими. Канали варто перевіряти не рідше ніж раз на річ, якщо вони працюють сезонно, і двічі – якщо впродовж цілого року.
  9. Категорично заборонено встановлювати будь-які насадки на димохід.
  10. Встановіть сигналізатор, що спрацьовуватиме при появі чадного та природного газу. Звичайний датчик, який встановлюють у котлах, може не спрацювати, якщо утворюється зворотна тяга. Додаткове встановлення сигналізатора краще убезпечить вас від отруєння.
Читати також:  У Львові зафіксована перша смерть від чадного газу

Нагадаємо, цього тижня у Львові було одне отруєння чадним газом. А 13 жовтня у Львові внаслідок отруєння чадним газом померли двоє чоловіків.

Наталія Козак, Syla.news

742 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up