"Два цапа": депутатка Львівської облради виступила проти нового "Букваря" для першачків

“Два цапа”: депутатка Львівської облради виступила проти нового “Букваря” для першачків

У четвер, 25 жовтня, під час сесії Львівської обласної ради, депутат від фракції “Свобода” Мирослава Бабінська заявила, що навчання за новим “Букварем” для першокласників, який узгодило Мініосвіти, є неприпустимим. У ньому – багато граматичних помилок, а вірші – непридатні для вивчення. 

Йдеться про підручник “Українська мова. Буквар. Частина 1: підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти авторів Наумчук В. І. та Наумчук М. М., виданий 2018 року.  Депутат заявила, що там зафіксовано багато граматичних помилок, як-от словосполучення “два цапа”, “два стільця”, “два хлопця”.

“Ніколи не хотіла би, щоб діти стартували з цієї книжки. Годі уявити примітивніший підручник від оцього. Він барвистий, в ньому багато малюнків, але на сторінках – не поезія, а набір слів. Про Україну – вірш, який не має ні рими, ні ритму. Дитина не запам’ятає жодного рядка! Там граматичні помилки. Це підручник, який затвердило Міністерство освіти і науки України. Не знаю, чому міністерство вирішило, що для найменших дітей має бути примітивно. Має бути доступно і талановито!” – зазначила депутатка.

Вона додала, що варто звернутися до Спілки письменників України, аби там знайшлася талановита людина, яка зможе написати гідний підручник для першокласників.

Раніше Мирослава Бабінська повідомляла, що два роки тому Міністерство освіти запропонувало відмінити користування в школі підручниками російською мовою. Проте згодом повернуло у школи пропагандистські підручники з російської мови для 3 класу.

Також під час ранкового засідання під стінами обласної ради відбувся пікет проти введення в дію проекту про так звану реорганізацію дитячого психоневрологічного диспансеру.

Syla.news

603 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up