Верховний Суд затягує розгляд справи щодо приховування силовиками електронних декларацій

Верховний Суд затягує розгляд справи щодо приховування силовиками електронних декларацій

ВСУ відправив справу щодо засекречення декларацій керівництва Служби безпеки України на новий розгляд, задовольнивши частково скаргу Центру протидії корупції.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Верховний суд визначив, що попередні судові інстанції були не праві, коли ухвалили законним рішення про визнання інформації з декларацій керівництва СБУ державною таємницею та подачу декларацій не в систему НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження. Проте замість того, щоб змусити СБУ діяти відповідно до закону суд повернув справу в цій частині на новий розгляд.

“Своїм рішенням Верховний суд змусив нас повторно проходити всі інстанції судів, що затягне розгляд справи як мінімум ще на два роки. Майже стільки ми вже судимося з СБУ. Ми вважаємо таке рішення суду незаконним і прийнятим умисно для того, щоб ускладнити подальше оскарження у Європейському суді з прав людини, адже новий розгляд цих питань автоматично не дозволяє нам йти в ЄСПЛ, а керівництву СБУ дозволяє і далі приховувати свої декларації”, — роз’яснює юристка Центру протидії корупції Олена Щербан.

Додамо, що у Верховній Раді хочуть офіційно дозволити працівникам Служби безпеки України, Нацполіції, Державної фіскальної служби, Нацгвардії та інших силових органів подавати таємні декларації замість відкритих електронних, а також уникати перевірки та розслідування за наслідками декларування.

Читати також:  СБУ затримала директора інформагенції "РИА Новости Украина"
526 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up