У львівській Пороховій вежі відкрили виставковий центр

У львівській Пороховій вежі відкрили виставковий центр

Вчора тут відбулось відкриття виставки “Metropolis. Минулі утопії майбутнього”.

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

Відтепер у Пороховій вежі діє Центр архітектури, дизайну та урбаністики. Першою подією в ньому є виставка “Metropolis. Минулі утопії майбутнього”. Її співорганізаторами є  Львівська обласна організація Національної Спілки архітекторів України, арт-центр “Я Галерея”, куратором виставки є галерист, музикант Павло Гудімов, – на грудень він запланував проведення тут кураторських екскурсій. На її проведення організатори отримали державне фінансування від Українського культурного фонду в обсязі 470 тисяч гривень, а також співфінансування від партнерських організацій.

Вперше її представили цього року в травні у Києві, в “Мистецькому арсеналі”, де можна було оглянути протягом п’яти днів під час “Книжкового ярмарку”. У столиці вона мала чималий ажіотаж. Після перемовин між Львівською обласною організацією Національної Спілки архітекторів України  та “Я Галереєю”, виставку повторюють у Львові. Над її проведенням у нашому місті працювали 4 місяці.

Читати також:  У Львові покажуть виставку про Майдан

Під час офіційної презентації виставки голова правління Львівської обласної організації Національної Спілки архітекторів України Богдан Гой розповів:

Ми вже не одне десятиліття думали не лише про майбутнє Спілки архітекторів, а й будинку в якому вона є. Ми були свідками багатьох драматичних перипетій, що стосувались питання як повинна працювати Порохова вежа. Для того, аби показати, що зміни починаються, ми відкриваємо цей великий проект. Він стосується не лише сьогоднішньої виставки, а й нового Центру архітектури і урбаністики Львова. Він стане взірцем для подібних центрів, що, сподіваюсь, будуть по всій Україні. Це перша подія, що дала змогу змінити цей простір.

Ми нічого особливого не зробили, але з правильним світлом, правильною експозицією ця будівля виглядає не такою архаїчною, а сучасною.

У львівській Пороховій вежі відкрили виставковий центр

Як підкреслив куратор виставки Павло Гудімов, найбільше організатори працювали над авторськими правами на експоновані картини, репродукції, відео:

На цій виставці немає піратських зображень. Ми купуємо авторські права, працюємо у правовому колі.

Концепція виставки: погляд у майбутнє з минулого. Вона розташована на трьох поверхах Порохової вежі. Тут можна оглянути книги, цифрові фотокопії картин, офортів, гравюр, фотографій, уривки чорно-білих фільмів (серед них і стрічка Чарлі Чапліна). Експонати надані приватними колекціонерами, Львівською науковою бібліотекою імені Василя Стефаника, Музеєм мистецтва Метрополітен (Нью-Йорк) та іншими. Оглянути виставку можна до 20 січня з вівторка по неділю з 12:00 по 18:30 год. З 8 листопада (Міжнародного Дня Урбаністики) у рамках виставки розпочне роботу лекторій.

Нагадаємо, що зараз у Свірзькому замку триває виставка, організована також Львівською обласною організацією Національної Спілки архітекторів України та Павлом Гудімовим за підтримки Українського культурного фонду.

 

 

1119 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up