Суд Швейцарії прийняв рішення на користь "Укрнафти" за позовом Росії

Суд Швейцарії прийняв рішення на користь “Укрнафти” за позовом Росії

Верховний Суд Швейцарії підтвердив правомірність звернення ПАТ “Укрнафта” в міжнародний арбітражний суд для захисту своїх активів в АР Крим, захоплених після анексії півострова Росією.

Про це повідомляє “Українська правда”.

У компанії нагадали, що після захоплення Криму в 2014 році РФ із застосуванням сили позбавила “Укрнафту” прав власності на 16 автозаправних станцій.

“Укрнафта”, спираючись на договір між Кабінетом міністрів і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, подала скаргу до міжнародного арбітражного суду. Міжнародний арбітражний суд визначив Швейцарію як місце арбітражу.

Однак РФ не визнала компетенцію міжнародного арбітражного суду і оскаржила рішення міжнародного арбітражного суду, яким він визнавав наявність у нього юрисдикції, в Верховному Суді Швейцарії.

Верховний Суд Швейцарії підтвердив своїм рішенням правомірність міжнародного арбітражного суду розглядати спір за позовом “Укрнафти” проти РФ на підставі згаданого договору.

“Відповідно, арбітражне провадження продовжиться і найближчим часом очікується остаточне рішення по суті справи. “Укрнафта” очікує, що це рішення підтвердить її право на компенсацію в 50 млн доларів від РФ за експропріацію майна”, – наголошується в повідомленні компанії.

“Укрнафта” вважає, що рішення Верховного Суду Швейцарії також може вплинути на рішення інших судів в аналогічних справах українських компаній проти Росії.

Всього в Постійної палаті Третейського суду в Гаазі зареєстровано вісім позовів від півсотні українських компаній з приводу активів в Криму.

У травні 2018 року арбітраж виніс перше, прецедентне рішення про присудження компенсації – 159 млн доларів на користь ТОВ “Еверест Істейт” та 17 інших українських структур, а також однієї фізособи – колишнього голови правління Приватбанку Олександра Дубілета.

На початку вересня апеляційний суд Києва за клопотанням “Еверест Істейт” та інших позивачів щодо забезпечувальних заходів заарештував акції українських “дочок” російських держбанків – Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ.

345 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up