Імпотенція по-простому: як не стати “шлангом” (ІНТЕРВ’Ю)

До якого лікаря варто звернутися, якщо у відповідальний момент “друг” не прокидається? Чи справді надлишок сперми шкодить здоров’ю юнаків? Як впливає “Віагра” на організм чоловіка? На ці та інші питання в інтерв’ю для Syla.news відповів лікар-уролог Святослав Бойко.

Святослав Бойко

Що таке імпотенція по-простому?

В термінології це може по-різному називатися, але, як правило, це є сексуальна дисфункція у вигляді порушення потенції. Найчастіше такі випадки трапляються серед молодих людей.

Є такий термін, як еректильна дисфункція. Це – діагноз, який ставлять тоді, коли в чоловіка протягом трьох місяців є неадекватні або ж зовсім відсутні ерекції. Адже, окрім цього, можливі тимчасові порушення потенції, пов’язані, в першу чергу, з психологічними факторами. Наприклад, чоловік перенервувався, отримав стрес через роботу чи посварився з жінкою. Тому в нього може виникнути проблема в певний момент.

Які види еректильної дисфункції існують та які причини їх виникнення?

Еректильна дисфункція поділяється на органічну та неорганічну.

До органічної відносяться порушення ерекції, утворенні внаслідок порушення кровообігу. Також може бути порушення іннервації, що виникають внаслідок будь-яких травм, наприклад, спинного мозку, який забезпечує іннервацію статевих органів. Далі – коли є порушення внаслідок будь-яких соматичних захворювань, які провокують ураження самого статевого члена. Це може бути хвороба Пейроні, тобто викривлення пенісу.

Неорганічна еректильна дисфункція – це психогенний фактор. Тобто присутні різноманітні порушення психічної діяльності у чоловіків. Наприклад, тривога, депресія, порушення почуття самодостатності, занижена самооцінка, неможливість контролювати свої емоції, різні стресові фактори. Це все може призводити до психологічних проблем і викликати розлади потенції. Вони, як правило, тимчасові, а вирішити їх можливо із допомогою психотерапії та відповідних психотичних засобів.

Найчастіше еректильна дисфункція як діагноз виникає у чоловіків після сорока років. І це може бути першим дзвіночком, коли чоловік соматично нібито виглядає здоровим, нібито його нічого не турбує, але вже почалися якісь судинні проблеми. Групами ризику є затяті курці, в яких дуже пошкоджуються внутрішні оболонки всіх судин, і люди із цукровим діабетом. Тому сорокарічного чоловіка, у якого вперше виникла еректильна дисфункція, обов’язково потрібно скеровувати на дообстеження до кардіолога. Адже тоді через рік-два може виникнути якась серцево-судинна катастрофа у вигляді інфаркту чи інсульту.

Проблеми з імпотенцією можуть зароджуватись як через біологічні , так і через психологічні проблеми. Отож, до якого лікаря – психолога чи уролога – варто звертатися першочергово?

Потрібно брати до уваги вік чоловіка. Якщо це є молодий вік до сорока років, як правило, йому в першу чергу треба звертатися до психотерапевта, розбиратися з психологічними факторами. Якщо виключені будь-які відхилення, але були якісь захворювання чоловічої статевої системи – запалення яєчок, крипторхізм тощо – тоді варто звернутися до уролога.

Як часто до Вас звертаються пацієнти віком до сорока років?

Останнім часом значно більше молодих пацієнтів, ніж чоловіків за сорок років. І це вражає!

Що стало причиною таких змін?

Це пояснюється тим, що молоді люди, юнаки зловживають переглядом порнографічних фільмів, сайтів, мають зараз необмежений доступ до всіх цих ресурсів. По професії це є, як правило, IT-шники, програмісти, які по 10-12 годин сидять на одному місці і вони не звикли активно відпочивати.

Тобто активний чи неактичний спосіб життя впливає на потенцію?

Звісно, активність дуже важлива. При сидячому способі життя відбувається застій крові в малому тазу. Відповідно, якщо там є застій, то порушуються всі функції.

Що Ви рекомендуєте їм робити?

Молодим людям я рекомендую почати вести фізично активний спосіб життя, відпочинок. Зараз молоді люди часто навіть не шукають собі пару і вважають, що це цілком нормально, їх таке влаштовує. Потрібно їм пояснювати: коли чоловіку тридцять років, а він ще не те, що не одружений, а навіть не пробував будувати стосунки, це – недобре.

Бувало таке, що до Вас приходили пацієнти, які, навпаки, вели дуже активний статевий спосіб життя, мали безліч партнерок, але у них виникли проблеми із потенцією?

Бувало. У таких чоловіків також можуть виникати деякі ускладнення, пов’язані з гіперфункцією. Тобто, коли молодий чоловік починає активне статеве життя в період неповноцінного досягнення організмом статевої зрілості, наприклад, у віці шістнадцяти років, це також може потягнути за собою наслідки у вигляді хронічного простатиту чи будь-яких інших ІПСШ. Рекомендований вік для того, щоб почати займатись сексом – це вісімнадцять-двадцять років.

Але ж у хлопців ерекція починає відбуватись приблизно із п’ятнадцяти років. Як їм бути до вісімнадцяти?

Для цього в кожному юнакові є закладений природою механізм, який називається “полюція”. Це мимовільне виверження сперми під час еротичних снів. Проте бувають ті, кому цього не достатньо, тому починають мастурбувати. Із цим варто бути обережним і не зловживати, бо також можуть виникнути проблеми.

Гаразд, повернімося до імпонетції. Щодо лікування цієї хвороби. Ви рекомендуєте пацієнтам використовувати лікарські засоби чи народні методи? Можливо існують якісь інноваційні методи лікування?

Для того, щоб правильно лікувати, спершу треба правильно діагностувати. Обов’язково потрібно відрізнити психологічний фактор від органічного.

Методи є різноманітні. Я маю досить великий досвід в плані лікування консервативного, тому що працював багато років на курорті, і вивчав фізіотерапевтичні методи, без яких лікування імпотенції практично неможливе. Медикаментозні засоби в якійсь мірі допомагають, але не на сто відсотків і не на довготривалий період. Тому я вважаю, що потрібно комбінувати фізіотерапевничні методи з медикаментозними, народними чи з фітотерапією.

Як мені відомо, із лікарських препаратів серед старших чоловіків найбільш поширена “Віагра”. Вона справді допомагає чи більше шкодить організмові?

Тут потрібен індивідуальний підхід. Залежить багато від віку, протипоказань, проблем із судинною системою тощо. Встановлено, що “Віагра” має значний побічний ефект – синдром обкрадання. Внаслідок цього може бути порушення серцевого кровообігу. Чоловік може просто отримати інфаркт, задовольняючи жінку. Тому чоловікам віком 40-45 років ще зарано стимулювати ці процеси таким засобом.

Розмовляла Марта Лазарчук, Syla.news

2996 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up