VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

З 16 по 25 листопада  у нашому місті традиційно пройде фестиваль, метою якого є показати кращі зразки польської та української культури, познайомити із новими сучасними творами та композиторами. І що найгoловніше – це творче єднання українських і польських митців на одній сцені.

«Поверненя Манру», прапрем’єра концертної версії опери «Соляріс», «З Львова до Голлівуд» – VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» цього року готує для поціновувачів високого мистецтва гучні прем’єри, ексклюзивні програми та  виконавців світової слави.

«Сьомий фестиваль буде справді винятковим. Жодна із попередніх наших едицій не була сповнена такими подіями, як цього року.- зазначає генеральний директор фестивалю, Адам Бала.

Розпочали ми із найвидатнішого твору Ігнація Яна Падеревського Симфонії «Polonia» у межах фестивалю «Контрасти», і це стало своєрідним прологом до нашого фестивалю, основна програма якого запланована на середину листопада».

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму
І не спроста вирішили організатори зробити прологом фестивалю – Симфонію «Polonia». Твір який виконується лише під час виняткових урочистостей патріотичного характеру. Адже цього року відзначаємо одразу два ювілеї: 100-ліття незалежності Польщі та 100 років державності України, що є надзвичайно символічним. А також з нагоди додаткової урочистості 30-ліття Товариства Польської культури на Львівщині.VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму
Виконав твір Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою знаного польського музиканта, нагородженого Медаллю „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Богдана Богушевського.

Основна частина VII Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» припадає на 16- 25 листопада.
Особлива подія ж чекає на львів’ян 12 грудня  – опера «Манру». Це єдина опера Іґнація Яна Падеревського, яка була одночасно першою музичною драмою в історії польської опери, поставлена на сцені Метрополітен-Опера в Нью-Йорку.

«Програма цьогорічного фестивалю буде розтягнутою в часі. В зв’язку з тим, що є дуже об’ємною. Вона ввібрала в себе, як і традиційно симфонічні концерти: концерт камерної та сучасної музики. Сповнена теж творами й українських композиторів. Та, окрім того, і новий жанр вже на повну ногу крокує в нашому фестивалі – це жанр оперний. І в цьому році прозвучить єдина опера Ігнація Яна Падеревсько «Манру». Ми вже робили таку прапремєру у Львові, це було концертне виконання, а цього року це буде справжня опера»- розповідає артистичний директор фестивалю Маріанна Гумецька.

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

Прем’єра «Манру» – це результат співпраці Фундації ім. Ігнація Яна Падеревського спільно з Національними Операми Варшави та Львова. Востаннє на сцені Львівської Опери вона звучала понад 115 років тому. І повернулася на цю сцену в концертному варіантів лише у 2016-му.
Цього ж року матимемо повноцінну постановку за реалізацію якої взялися художній керівник – Єжи Максим’юк, режисер – Василь Вовкун, диригент- Наталія Пономарчук, сценографи та мультимедіа – Наталія Клісенко і Мацєй Вальчак.
Прем’єри заплановано
11 листопада в Києві та 12 грудня у Львові.

Читати також:  У Львові нова генконсул Республіки Польща

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

Вже за доброю традицією відкриття фестивалю традиційно відбудеться на сцені Львівської Національної Філармонії. Відвідувачі зможуть почути опери початку ХХ століття. Яскраві та самобутні твори  Кароля Шимановського і його сучасників – Бориса Лятошинського та Ігоря Стравінського, котрі прозвучать у виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. За пультом народний артист України, диригент Одеського національного філармонічного оркестру – Хобарт Ерл. Американсько -український диригент, уродженець Венесуели, який здобув репутацію як прогресивний і захоплюючий професіонал своєї справи.

За фортепіано – Маріанна Гумецька, видатна піаністка сучасності, за плечима якої низка конкурсів, проектів та нагород. Зокрема, відзнаки «Galaxie» Канадської національної телерадіокомпанії, премії молодих артистів «Debut», титулу «Кращий молодий музикант року» в жанрі класичної музики в Канаді, диплому міжнародного конкурсу піаністів «Calgary Honens Competition», премій на конкурсах молодих музикантів ім. П. Чайковського та ім. С. Дягілєва в Москві, ім. Б. Дваріонаса у Вільнюсі.

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

17-го листопада на меломанів чекає «Білий Ангел. Дорога до Соляріс». Цілий вечір творів авторства молодої яскравої української композиторки сучасності Любави Сидоренко за мотивами знаного твору Станіслава Лема. Це буде суміш електро-акустики у виконанні «Chain Ensemble» під батутою знаного польського диригента, віолончеліста Анджея БауераСеред виконавців: Людмила Осташ, Магдалена Бояновіч, Оксана Литвиненко, Мілош ДроговскіРоберт Дацко, Наталія Пелех, Каміль Радзімовскі. Задумом авторів проекту є показ твору Станіслава Лема в понадчасовому контексті, який, водночас, є універсальним та опирається на найважливіші факти з історії людства. Праобраз сповнений специфічної для автора символіки, яка наштовхує до питань про життя і долю людини.

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

 

18 листопада – Концерт польсько-українського молодіжного оркестру PADEREWSKI.
Проект розпочав свою діяльність 5 листопада 2015 року за ініціативи Фундації імені Ігнація Яна Падеревського і має на меті допомагати молодим талановитим музикантам на початкових етапах їх творчого шляху. І хоча цьому оркестру лише 3 роки, колектив вже встиг виступити з такими видатними постатями як Кшесімір Демський, Мирослав Скорик, Анжей Бауер, Ігор Пилатюк, Марія Маховська. Зарекомендував себе у  музичному просторі, як прогресивний колектив та отримати схвальні відгуки від митців.

Читати також:  Інтелектуальний турнір "Львів взимку-2019": як це було

VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

Фінальним акордом VII Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» стане концерт «Зі Львова до Голлівуду», – присвячений Генріху Варсі, артисту вплив якого на музику у Львові є беззаперечним. Програма поєднає у собі класику, джаз та львівський колорит 30-х років. Де окрім шлягерів,  можна буде відкрити ще одну маловідому грань митця, а саме симфонічну природу його таланту.  Це стало можливим завдяки піаністу, директору Polish Music Centre в Лос-Анджелесі Мареку Жебровському, який більш ніж 60 років тому в архіві відшукав твори Генріха Варса, які ще ніколи не виконувалися пізньоромантичні симфонії. Їх перше виконання мало місце лише в 2006 році в філармонії міста Лодзь. У Львові ж вперше вони зазвучать під час фестивалю.

«25 листопада прозвучить музика композиторів повязаних зі Львовом, які писали для Голлівуду. І чудовий в нас буде соліст Марек Жебровський,- піаніст, який приїде з Каліфорнії на цей концерт. А очолить Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії Кшесімір Дембський,знаний польський композитор, автор музики, хітів до кінострічок» – додала Маріанна Гумецька, артистичний директор фестивалю.
VII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» готує ексклюзивну програму

 

З великою радістю маємо честь запросити вас на чергову, VII едицію Міжнародного Фестивалю “Відкриваємо Падеревського”. Ми пишаємося тим, що наш фестиваль розвивається, а коло наших друзів розширюється. Тепер ми організовуємо події не тільки в Україні та Польщі, але й в інших європейських державах, а також в Америці”, – зазначив Адам Бала, генеральний директор Міжнародного Фестивалю “Відкриваємо Падеревського”.

“Ми переконані, що події, пропоновані Фестивалем цього року, будуть так само, а може й більш привабливі, ніж події попередніх років. Нехай чергова едиція Фестивалю залишить у пам’яті незабутні враження та емоції”, – додала Маріанна Гумецька, художній директор Міжнародного Фестивалю “Відкриваємо Падеревського”.

Ілюстрацї: Польсько-Український фонд імені Іґнація Яна Падеревського

Підготувала Любов Ступчук, спеціально для Syla.news

 

981 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up