У залізничників з-під коліс вагонів крадуть спеціальні гальмівні засоби безпеки

У залізничників з-під коліс вагонів крадуть спеціальні гальмівні засоби безпеки

Протягом 2018 року в Україні сталось 125 випадків крадіжки гальмівних башмаків. Це загрожує безпеці, передусім, працівників Укрзалізниці.

Про це повідомляє прес-служба ПрАТ “Укрзалізниця”.

Компанія зазнає значних втрат через крадіжки спеціального інвентарю, обладнання, засобів зв’язку та елементів верхньої будови колії. Впродовж року злочинці викрали 125 гальмівних башмаків і хоча 62 повернули залізничники та правоохоронці, такі масштаби крадіжок загрожують безпеці руху поїздів. За аналогічний період 2017 року несвідомі громадяни вкрали 130 одиниць інвентарю, з них 41 було знайдено.

Башмаки є інвентарем суворого обліку, їх крадіжки можуть призвести до пошкодження рухомого складу та створюють загрозу життю пасажирів та залізничників. Адже вони утримують вагони, що стоять під нахилом, і коли башмаки цуплять з-під вагонів, рухомий склад може почати рухатися на станцію, пішохідний перехід, некеровано вийти на перегін та спровокувати схід, зіткнення чи наїзд на людей.

Читати також:  Укрзалізниця хоче довести тарифи на перевезення пасажирів до ринкових

В Укрзалізниці підкреслюють, що працівники пунктів прийому металобрухту порушують законодавство, приймаючи вкрадений залізничний інвентар. Злочинці отримують за поцуплене копійки, завдаючи галузі значних збитків – на тисячі та десятки тисяч гривень, руйнують шляхи сполучення. Залізничники сподіваються на більш тісну взаємодію з правоохоронними органами у виявленні осіб, причетних до крадіжок майна залізниці, та запобіганні правопорушенням.

Додамо, що цього року восени Укрзалізниця представила вагони з новим зовнішнім дизайном.

Довідка

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України (КК України) та Кодексу України про кримінальні порушення (Кодексу України про адміністративні правопорушення). Так, ст. 277 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення та транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв’язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків. Залежно від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

 

Читати також:  З 2020 року Укрзалізниця передаватиме вокзали у приватну власність
546 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up