Стало відомо, за яких умов Україна зможе отримати 8 мрдр допомоги від МВФ

Стало відомо, за яких умов Україна зможе отримати 8 мрдр допомоги від МВФ

У випадку розблокування кредитної програми від Міжнародного валютного фонду Україна отримає доступ до фінансування в обсязі $8 млрд, що дозволить утримувати гривню стабільною впродовж 2019 року.

Про це Голосу Америки повідомив аналітик американського центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

“Україна на тепер, ймовірно, отримає два мільярди доларів від МВФ, два мільярди доларів від ЄС та Світового банку, уряд України ймовірно розмістить єврооблігації ще на два мільярди доларів, також державні компанії, ймовірно, розмістять євробонди ще на два мільярди доларів, чи більше”, – зауважив Аслунд.

І додав, що цього має бути достатньо, щоб Україна утримувала достатньо стабільний обмінний курс наступного року”. Він також підкреслив, що програма МВФ дозволить врегулювати два основні фактори, що викликали занепокоєння спостерігачів – обмежені резерви центробанку та обмеженість бюджетних коштів.

Нова програма МВФ дозволить наростити валютні резерви центрального банку,обсяг яких зараз становить біля 16,6 мільярда доларів, що, на думку аналітика, є “абсолютними мінімумом”.

“Резерви зростуть до біля 25 мільярдів доларів. Це буде достатнім на наступний рік для України, коли відбудуться вибори”, – зауважив Аслунд.

Нова програма МВФ Stand-by замінила програму розширеного фінансування EFF, обсяг якої передбачався на рівні $17,5 млрд і яка має завершитись у березні 2019 року. Нова програма розрахована до кінця року. Це, за словами аналітика Атлантичної ради, має стати фактором стабілізації.

Щоб досягти домовленості про нову програму, Україна мала виконати низку умов.

“Перше – антикорупційний суд, законодавче рішення щодо якого прийняли в червні. Друге – збільшення цін на газ на 23,5%, що впроваджується зараз, і третя умова – це бюджет з обмеженим дефіцитом. А 2,3% ВВП є абсолютно прийнятним для МВФ. Я не бачу особливих ризиків, крім того, що парламент може не затвердити бюджет. Це абсолютна умова для МВФ. Тут можливі негаразди, адже часто під час другого читання українського бюджету додаються різні витрати і МВФ тоді може сказати “ні”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, 19 жовтня МВФ оголосив про новий транш для України обсягом майже $4 млрд. І повідомив, що нова програма stand-by з запитаним доступом до SBR 2,8 млрд – еквівалент 3,9 млрд доларів – стане основою для економічної політики влади у 2019 році.

Цього ж дня уряд про підвищення ціни на газ було ухвалено під час позачергового засідання уряду. Так, з 1 листопада ціну підвищено до 8550 грн за тисячу кубометрів газу, тобто ціну підвищено на 23,5%.

“Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс”, – сказав Гройсман.

Також прем’єр-міністр виключив чергове підвищення цін на газ для українців після того, як було прийнято рішення підняти вартість газу на 23,5% з 1 листопада.

Він зазначив, що зараз не стоїть питання про підвищення ціни на газ ще на 35%. І наголосив, що уряд уникнув підвищення ціни на газ на 60%, і погодився на 23,5% “у відсутності іншого варіанту”.

Як відомо, раніше “Укртрансгаз” оголосив тендер на реконструкцію найбільшого в Україні сховища підземного газу — компресорного цеху № 4 станції “Більче-Волиця”. Його очікувана вартість – 998 мільйонів гривень.

Також з жовтня у зв’язку із запровадженням нової моделі реалізації газу, його продаж промисловим підприємствам здійснюється через ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. “Нафтогаз Трейдинг” є 100%-ю “онукою” НАК “Нафтогаз України”.

 

 

 

 

357 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up