На Львівщині проведуть масштабні археологічні дослідження

Археологи дослiджуватимуть місце будівнитва майбутнього Північного об’їзду Львова.

Про це повідомила прес-служба Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” Інституту археології Національної академії наук України .

Двадцять одне давнє поселення повинні дослідити археологи перед початком будівництва північної ділянки обходу Львова. Ще на двох ділянках науковці ретельно стежитимуть за земляними роботами, адже до них прилягають відомі пам’ятки – городища біля сіл Рокитне і Завадів (Жовківського району). Загалом дослідження планується провести на рекордній для України площі – 103 тисячі м². Для порівняння – це площа чотирнадцяти футбольних полів.

«Досі археологи в Україні не мали можливості дослідити таку велику площу археологічних об’єктів в під час одного будівництва. Схожий досвід не є новим для наших колег з Польщі чи інших країн Європи, де масштабні розкопки перед будівництвом доріг є сталою практикою. Однак для нас це цілком нові можливості. Це довгоочікуваний і дуже масштабний проект. Ми раді, що залучені до його реалізації.

Для того, аби провести такі рятівні розкопки, лише на виконання польової частини досліджень потрібно більше року. Але коли археологічні роботи стають складовою частиною проекту, як у нашому випадку, жодних затримок у графіку будівництва це не спричинить. Відбувається постійний діалог між замовником, проектантом і археологами. Узгоджуються усі спірні моменти, корелюються терміни і строки виконання пам’яткоохоронних та будівельних робіт. Найоптимальніше, наші дослідження мали би розпочатися за півроку до початку основного будівництва», – пояснює директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.

У вересні 2018 року археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України на замовлення генерального проектувальника – ТзОВ “Інститут комплексного проектування”, завершили археологічні вишукування (розвідки) для розроблення проектно-кошторисної документації будівництва північної об’їзної Львова. Роботи тривали півроку. Археологи запевняють, що пам’яткоохоронні роботи за належної координації дій не вплинуть на строки будівництва майбутньої дороги.

Читати також:  Депутат пропонує побудувати у Львові нові транспортні розв'язки

За словами керівника проекту, археолога Рятівної археологічної служби Олександра Сілаєва, територія, через яку пройде нова дорога, – межа двох цікавих фізико-географічних територій – Розточчя і Грядового Побужжя, що у прадавні часи були щільно заселені.

Науковці проведуть розкопки на різночасових поселеннях. Найдавніші відносять до культури лійчастого посуду і датують ще ІІІ тис. до н е, наймолодші ж поселення виникли за княжих часів.

Зазначимо, Північний обхід Львова – ділянка об’їзної міста, яка з’єднає міжнародну трасу Київ-Львів-Чоп із трьома міжнародними дорогами, що прямують від Львова до кордону з Польщею. Протяжність нової ділянки – близько 24 км. Будівництво Північного обходу Львова планують розпочати у 2019 році. Він стане частиною міжнародного транспортного коридору Go Highway.

327 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up