Гройсман уже придумав, як "розрулити" питання газу для населення

Гройсман уже придумав, як “розрулити” питання газу для населення

Голова уряду пообіцяв, що останнє підвищення цін на газ до 8 550 гривень стане остаточним та закріпиться.

Про це Володимир Гройсман заявив у прямому ефірі телеканалу ICTV.

“Питання про те, щоб робити ще одне підвищення на 35% не стоїть, і не може стояти. Цього не відбудеться. Тому що це є неприйнятним для українських громадян. Я не можу взяти зобов’язання на те, щоб таким чином впливати на життя громадян, – наголосив Гройсман. 

Він стверджує, що підвищення ціни на газ могло би бути значно більшим.

“Я наголошую на тому, що ми уникнули 60%  та згодились на 23, 5%, але за відсутності іншого варіанту”, – підкреслив прем’єр.

Гройсман додав, що таке рішення зможе вберегти субсидію та уникнути значних проблем національної економіки

Експерти пояснюють, що вартість українського газу залежить від світової ринкової ціни.

“Газ в Україні має залежати від того, яка ціна у світі. З іншого боку, у нас є своє потужне виробництво газу, ціна якого дещо інша. Тому продавати українцям, які не заробляють як в Європі газ по цінах, які сплачують люди з європейською зарплатою – не можна”, – пояснив політичний консультант Андрій Вальчишин.

Він також додав, що МВФ не давав наказ піднімати ціни на газ. Натомість його основною задачею є збалансування бюджету та створення прозорого ринку.

Натомість експерти зазначають, що Гройсман пройшов “по лезу ножа”, адже з одного боку у цій ситуації була загроза дефолту, а з іншого – вимога МВФ піднімати ціни на 60%.

“Йому вдалось все таки вмовити МВФ погодитись на 23%, що не так сильно вдарить по українцях”, – додав Валентин Манько, голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

До того ж, Президент України доручив уряду розширити програму надання субсидій через зростання цін на газ. Відтак, із держбюджету заплановано витратити 55 мільярдів гривень для виплати субсидій.

Нагадаємо, з жовтня у зв’язку із запровадженням нової моделі реалізації газу, його продаж промисловим підприємствам здійснюється через ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”.

Наталія Козак, Syla.news

1470 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up